Korben Dallas sa na festivale Žákovic Open cítia ako doma!

Skupina Korben Dallas sa teší na festival Žákovic Open, kde sa cíti ako doma! Juraj Benetin, Lukáš Fila a Ozo Guttler si na festivale v Trenčianskych Bohuslaviciach od 25. do 26. júla plánujú vypočuť kapely Hex, Paru, Čad, Fresh out the bus, Billy Barman, Medial Banana a Feel me. Slovenská hudba je totiž pre Korben Dallas dôležitou referenciou aj inšpiráciou.

Skupina Korben Dallas vystúpi na 14. ročníku festivalu Žákovic Open! Trojnásobní víťazi cien Radio Head Awards 2014 sa na rodinnú atmosféru festivalu v Trenčianskych Bohuslaviciach 25. a  26. júla už tešia.

Je to výborná príležitosť zahrať aj ľuďom, ktorí nás ešte nepoznajú alebo na klubové koncerty jednoducho nechodia. Máme radi živé hranie akéhokoľvek druhu, hranie na čerstvom vzduchu nevynímajúc. Na Žákovici sme hrali po prvýkrát v roku 2012. Najskôr poobede na druhom pódiu, minulý rok v noci a teraz sa pomaly posúvame do hlavného času. Je to taká malá hudobnícka stretávka.“ Hovorí frontman kapely Juraj Benetin.

Juraj Benetin, Lukáš Fila a Ozo Guttler na festivale Žákovic Open odpália hity „Otec“, „Zlatý jeleň“ či „Beh“ z albumu „Karnevalová vrana“.

Zahráme festivalový set zložený z pesničiek z nášho prvého aj druhého albumu. Nedávno sme vydali spoločný singel s Janou Kirschner. Jana je veľmi vyťažená, takže na spoločné hranie to veľmi nevyzerá“. Prezradil Ozo Guttler, bubeník Korben Dallas.

Uznávaná kapela sa nevie dočkať vystúpení kolegov – muzikantov na festivale ŽákovicOpen. Hudba slovenských kapiel je totiž pre Korben Dallas inšpiráciou.

„Chcem vidieť a počuť kapely Hex, Paru, Čad, Freshoutthebus, Billy Barman, Medial Banana a Feel me.“ S úsmevom plánuje Ozo Guttler bubeník kapely. Basgitarista Lukáš Fila dopĺňa: „Keďže spievame po slovensky je pre nás hudba slovenských kapiel dôležitou referenciou aj inšpiráciou. Nepatríme k tým, čo by nad slovenskou hudbou ohŕňali nosom – Dežo Ursíny, Marián Varga či Andrej Šeban robili a robia hudbu na svetovej úrovni.

Fanúšikovia dobrej zábavy a rodinnej atmosféry si od 25. do 26. júla môžu naživo vychutnať okrem Korben Dallas aj Xindla X, MidiLidi a kapely HEX, LePayaco, Para, Moja reč, Billy Barman a mnoho ďalších. Lístky na Žákovic Open sú v predaji na www.predpredaj.sk a v penzióne Žákovic v TrenčianskychBohuslaviciach. Všetky potrebné informácie o hudobnom festivale nájdete na www.zakovicopen.sk alebo na facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

0 ZO_vizual

Zdroj: Propaganda House s.r.o.