Korben Dallas, Longital a ďalší. Festival Slnko Spirit chystá svoj druhý ročník!

To, čo sa začalo ako spontánne posedenie s kamarátmi a spriaznenými kapelami, sa minulý rok rozrástlo na malý klubový festival. Slnko Spirit, organizovaný uznávaným slovenským vydavateľstvom Slnko Records, chystá posledný predvianočný piatok už svoj druhý ročník.

V rámci neho 18. decembra v bratislavskom Nu Spirit klube vystúpia kapely Korben Dallas, Longital, Katarzia, Archívny Chlapec, Hviezda a Tu v Dome.

Slnko-Spirit_Kristína-Poráziková

Celovečerný koncertný program bude opäť ohliadnutím sa za tým najlepším, čo sa v prestížnom vydavateľstve v uplynulom roku udialo. Slnko Records v ňom vydalo dokopy osem albumov vrátane Archívneho Chlapca, Longital, Walter Schnitzelsson, Hviezdy, Jany Kirschner či Korben Dallas. Všetky aktuálne nahrávky, ale aj mnohé ďalšie budú v Nu Spirite k dispozícii v rámci Slnko butiku s cédéčkami, vinylmi a merchandisingom Slnko kapiel. V klube bude opäť aj špeciálna fotostena, súťaže a ďalší hudobný program so Slnko dídžejmi.

Slnko-Spirit_Floe-Fotography-01

“Všetci sme jedna kapela”, hovorí slogan jedného z najaktívnejších labelov na Slovensku. Slnko Records vydáva hudbu už štrnásť rokov. Jeho zakladatelia Shina a Daniel počas tohto obdobia pomohli veľkému počtu domácich ale aj zahraničných muzikantov a kapiel.

Slnko-Spirit_Floe-Fotography-02

Prečo teda vlastne organizujú Slnko Spirit? “Prvé dve výročné stretnutia boli len muzikantské a mali sme z nich veľkú radosť. Na prvom vznikla skupina Zlokot a na druhom skupina Dobropić. Tak sme si povedali, že by naši najvernejší poslucháči nemali prísť o takéto historické míľniky slovenskej muziky, mali by byť pri tom. A od toho bol už len krok k nášmu minifestivalu, ktorého prvý ročník v 2014 sa tak krásne vydaril,” vysvetľuje Dano Salontay a Shina ho dopľňa: “Myslím, že túto akciu dlžíme našim kapelám, ale hlavne ľuďom, ktorí nás celé tie roky podporujú.”

Lístky: https://bit.ly/SlnkoSpirit2015
Video Slnko Spirit 2014: https://on.fb.me/21cRMnU
Fotky Slnko Spirit 2014 (Kristína Poráziková): https://bit.ly/1SX8VMl
Udalosť na Facebooku: https://on.fb.me/1OrgzgJ

Slnko-Spirit-2015-vizual_Mária-Rojko

Zdroj: Slnko records