Koncert Puding pani Elvisovej /PPE/ a New Model Rádio Party

New Model Radio vás pozýva na koncert skupiny Puding pani Elvisovej (PPE), ktorý sa uskutoční v Ateliéri Babylon, dňa 5. 2. 2016.  PPE predstavia svoj aktuálny koncertný program, doplnený novými skladbami z albumu Tektonická platňa. Po koncerte sa bude konať afterparty s New Model Radio DJ´s, prvá z pripravovanej tohtoročnej série New Model Radio Party v Klube Ateliér Babylon v Bratislave.

New Model Radio je hudobná rozhlasová stanica s internetovým magazínom, ktorá začala vysielať v septembri 2014. V priebehu februára 2016 začne vysielať digitálny rozhlasový signál DAB, prostredníctvom spoločnosti Towercom, s dosahom pre Bratislavu a okolie. Od júna 2016 bude signál DAB dostupný aj v Banskej Bystrici a Košiciach. Po Slovenskom rozhlase sa New Model Radio stane prvou súkromnou rozhlasovo stanicou, využívajúcou túto najmodernejšiu technológiu šírenia rozhlasového signálu.

Puding Pani Elvisovej (PPE) je slovenská elektro-indie-popová skupina, v zložení – Slivka (spev), Miloš (bicie), Pino (klávesy), Viliam (basgitara) a Dalibor (vibrafón). V máji 2015 vydala nový, v poradí štvrtý album „Tektonická platňa“ a vystupovala v slovenských kluboch, v rámci úspešného Ľudovít Tour, spolu s kapelou Billy Barman. Album vyšiel aj na bielej vinylovej platni, ktorá obsahuje single Prúdy Láv, Spev Sirén a SISISISI, ku ktorej PPE natočili vtipný videoklip. Momentálne dokončujú video k ďalšiemu singlu s názvom Basová Pasca a pripravujú sa na jarné české turné s kapelou Chiki Liki tu-a.

„Bude to náš prvý koncert v tomto roku a bude špeciálny tým, že budeme mať počas celého vystúpenia hosťa Isobutana z kapely The Ills, ktorý hrá na elektrickej gitare Fender Jazzmaster. Takže naše skladby dostanú nový rozmer. Bude to ešte väčší rokenrol. Na tento koncert sa už veľmi tešíme!“ – hovoria členovia kapely.

PPE práve oslavujú 20 rokov pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne. Ich diskografia obsahuje okrem Tektonickej Platne, ďalšie 3 albumy – Automati (2004), Play/Pause/Eject (2007) a π (2010). K jej najznámejším skladbám patria Gramatika, Hopa-hopa, Mladí Chemici a Milošove meniny.

V rokoch 2010-2012 získala v slovenskej ankete Radio_Head Awards trikrát za sebou ocenenie Najlepšia koncertná kapela roka. V roku 2011 s pesničkou Astoria aj Singel roka. Kapela odohrala množstvo koncertov u nás a v zahraničí. Je stabilným hosťom najväčších slovenských festivalov – Pohoda, Grape, Žákovic Open.

ppe baner

Zdroj: New Model Radio