Koncert Piero Salvatori (Taliansko) “Flyaway, moje príbehy” – Bratislava.

Piero Salvatori (Rím, 1969) je violončelista a skladateľ. Koncertovaniu sa venuje od roku 1993. Hrával vo viacerých orchestroch ako prvý violončelista a získal množstvo ocenení.

Piero Salvatori je významným interpretom na medzinárodnej scéne modern classic. Veľmi dobre si rozumie s klasickou elektronickou a modernou hudbou.

Pravidelne hráva naživo a spolupracuje s džezovými hudobníkmi, ako sú Stefano Bollani, Uri Caine, Paolo Fresu, Rita Marcotulli a Enrico Pieranunzi. Od roku 1996 spolupracuje na televíznych produkciách RAI a Mediaset a na príprave turné hviezd ako sú Renato Zero, Lucio Dalla, Riccardo Cocciante, Adriano Celentano, Morgan, Samuele Bersani a Claudio Baglioni.

V roku 2019 skomponoval hudbu pre tanečné solo Roberta Bolleho v predstavení “Bolle a priatelia”. V roku 2015 sa so svojimi skladbami pre violončelo a klavír predstavil na pódiu v projekte “Milano Solo”.

Skladby Piera Salvatoriho zaznamenali úspech aj vo vizuálnom umení, vďaka spolupráci s kurátorom výstav Marcom Coldinom a na divadelnej scéne, kam prenikli prostredníctvom tanečného umenia Antonelly Albano, primabaleríny divadla La Scala.

V roku 2020 usporiadal koncert v priestoroch Múzea Triennale di Milano, považovaného za chrám kultúry a dizajnu. Koncert bol prenášaný naživo cez internet.

V roku 2021 nahral sugestívne video vo veľkej výške, na vrchole Monte Rosa, ktoré upozorňuje na tému topenia ľadovcov. Nahrávka s fascinujúcou Salvatoriho hudbou bola produkovaná pre výstavu Expo v Dubaji.

Tento rok je Piero Salvatori na koncertnom turné, počas ktorého bude po prvýkrát hrať aj na Slovensku. Na bratislavskom koncerte zahrá skladby pre violončelo a klavír zo svojich posledných CD “Flyaway” a “Images” a ďalšie z pripravovaného albumu.

Dátum: pondelok 8. november 2021
Čas: o 18:00 hod.
Organizátori: Taliansky kultúrny inštitút
V spolupráci s: Hlavné mesto SR Bratislava
Miesto: Primaciálny palác – Zrkadlová sála, Bratislava
Vstup voľný (vstup iba pre zaočkovaných proti Covid-19).

Zdroj: Taliansky kultúrny inštitút