Koncert Alvvays se přesouvá do větších prostor. Předskokanem bude kapela Spinning Coin!

Koncert Alvvays se pro velký zájem přesouvá z původního Café V lese do klubu Rock Café. Datum 4. 3. 2018 se nemění a všechny doposud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nové vstupenky za 390 Kč jsou již v prodeji na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.


Kanaďani Alvvays mají nejblíže k dream popu. Nedá se ale říct, že by byli typickými dream popovými zástupci. Spíše než vlivy z osmdesátek se nechávají inspirovat těmi šedesátkovými. Na nové desce Antisocialities zůstávají věrni zvuku z eponymního debutu a zároveň jej obohacují o dospělý nadhled. Podíl na tom jistě má i spojení se s Johnem Congletonem, který se v minulosti podílel na deskách Future Islands, Explosions in the Sky, St. Vincent, Franz Ferdinand a dalších. Deska získává jednu pozitivní recenzi za druhou, magazín Paste ji zařadil mezi 50 nejlepších alb minulého roku. Zasněnost, chytlavé melodie a zpěv Molly Rankin je skvěle připraveným koktejlem, který vám prostě musí chutnat.

Roli předskokana zastane britská parta Spinning Coin. Guardian o nich napsal, že je to nefalšované indie od hrncovitých sestřihů až po ušmudlané conversky. V roce 2015 vydali debutové EP na kazetě pod DIY labelem Winning Sperm Party a loni v listopadu první dlouhohrající desku s názvem Permo u nahrávací společnosti Domino. Stihli už také předskakovat kapelám jako Teenage Fanclub nebo Real Estate.

Zvukem je kapela často přirovnávána ke kultovní skupině The Pastels. Vedle jasných vlivů skotské osmdesátkové nezávislé scény však místy slyšíme také vlivy zasněných amerických indie kapel z počátku devadesátých let.

Alvvays show is moving to a bigger venue. Spinning Coin announced as a support band 4. 3. 18 Rock Café, Prague

Prague, January 30th 2018 – The show of Canadian Alvvays is moving from Cafe V lese to Rock Café. The date stays the same, March 4th 2018, and all purchased tickets remain valid. New tickets for 390 czk are now available via fource.cz, GoOut.cz and Ticketpro.

Alvvays are often described as a dream pop band, but they are not quite the typical representative of the genre. Their music marks influences from 1960s rather than 80s. On their new album Antisocialities, released in 2017, they remain faithful to the sound of the eponymous debut, while at the same time they enrich it with an adult detached view. They worked with John Congleton who has previously collaborated with Future Islands, Explosions in the Sky, St. Vincent, Franz Ferdinand and many more. The album has received a lot of positive reviews and was included in Best 50 albums of 2017 by the Paste magazine. Dreamy, catchy melodies and Molly Rankin’s vocal is a great cocktail that just tastes really good.

The British band Spinning Coin will be opening the evening. They are a five piece from Glasgow. The Guardian wrote that this is indie music from its bowl haircuts to its dirty Converses. In 2015, they have released a debut EP on cassette tape under a DIY label Winning Sperm Party and last year their first LP Permo followed. They have already supported Teenage Fanclub and Real Estate on tour.

Spinning Coin’s sound has been compared to the eightees‘ Scottish independent band The Pastels. But it’s not simply the sound of Scotland in the first half of the 1980s, there is aslo dreamy US indie vibe of the early 90s, that can be heard in their music.

Připravujeme:

Son Lux (US) with Hanna Benn (US) 28. 2. 18  Roxy, Praha VYPRODÁNO
Jessie Ware (UK) 3. 3. 18 Divadlo Archa, Praha
Alvvays (CA) with Spinning Coin (UK) 4. 3. 18 Rock Café, Praha NOVÉ MÍSTO
Too Many Zooz (US) 7. 3. 18 Roxy, Praha
Carpenter Brut (FR) with Youth Code (US) 9. 3. 18 Palác Akropolis, Praha
IAMX (UK) 17. 3. 18 MeetFactory, Praha
Evanescence (US) 17. 3. 18 Kongresové centrum, Praha
Majid Jordan (CA) 22. 3. 18 Roxy, Praha
Hippie Sabotage (US) 28. 3. 18 Mono Fono, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Jacob Sartorius (US) 7. 4. 18 Palác Akropolis, Praha
Walk Off The Earth (CA) 10. 4. 18 Velký sál Lucerna, Praha
Gengahr (UK) 11. 4. 18 Café V lese, Praha
Kensington (NL) 12. 4. 18 Roxy, Praha
Kensington (NL) 13. 4. 18 Fléda, Brno
Noel Gallagher’s High Flying Birds (UK) with Blossoms (UK) 14. 4. 18 Velký sál Lucerna, Praha VYPRODÁNO
Awolnation (US) 15. 4. 18 Roxy, Praha
Imagine Dragons (US) with K.Flay (US) 16. 4. 18 O2 arena, Praha
Black Foxxes (UK) 16. 4. 18 Cross Club, Praha
NF (US) 20. 4. 18 MeetFactory, Praha
Lucy Rose (UK) 22. 4. 18 Mono Fono, Praha
Tender (UK) 4. 5. 18 Mono, Fono, Praha NOVĚ OZNÁMENO
SOHN (UK) 12. 5. 18 Palác Akropolis, Praha
Ciaran Lavery (IE) 14. 5. 18 Cross Club, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Bonobo (UK) 22. 5. 18 Forum Karlín, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Michael Malarkey (US) 4. 6. 18 Fléda, Brno
Fleet Foxes (US) 2. 7. 18 Velký sál Lucerna, Praha
Frank Turner & The Sleeping Souls (UK) 18. 11. 18 Roxy, Praha NOVĚ OZNÁMENO

Zdroj: TS