Koncer pre Ukrajinu už túto nedeľu

Po vyše dvoch rokoch, odkedy bola Ukrajina vojensky napadnutá, sa v nedeľu 25. februára uskutoční 3. ročník Koncertu pre Ukrajinu. Koncert sa tento rok bude konať na Primaciálnom námestí a v klube Fuga v Bratislave. Na Primaciálnom námestí vystúpi ukrajinská raperka Alyona Alyona, ktorá bude tento rok reprezentovať Ukrajinu na Eurovízii, Berlin Manson a spevácky zbor Charkivského národného akademického divadla opery a baletu Mykoly Lysenka. Vo Fuge sa predstavia umelci, ktorí nedávno vystúpili na festivale Pohoda loves Ukraine v Kyjive – FVLCRVM, Karpatské chrbáty a VBPS, program uzavrie DJ Matwe.

Podujatie organizujú festival Pohoda a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) a chcú ním spolu so širokou verejnosťou vyjadriť solidaritu a spolupatričnosť s našimi východnými susedmi a susedkami. Zároveň ním chcú podporiť ukrajinské umelkyne a umelcov, ktorí majú stále obmedzené možnosti vystupovať vo svojej rodnej krajine.

„Bude to silný koncert. Od klasiky fantastického zboru z Charkiva, ktorý má mimochodom v repertoári aj slovenské diela, cez energiou nabitý synthpunk kapely Berlin Manson po rap v podaní skvelej Alyony Alyony. Verím, že sa nás na námestí stretne čo najviac – je dôležité ukázať, že väčšina občanov a občianok na Slovensku má srdce na správnom mieste a nie je im ľahostajné utrpenie ľudí na vojnou sužovanej Ukrajine,“ dodáva k podujatiu šéf Pohody Michal Kaščák. 

Program na Primaciálnom námestí sa začne o 17:00 a vstup pre verejnosť bude voľný. Program v klube Fuga sa začne o 20:00. Vstupné bude dobrovoľné a výťažok zo vstupného poputuje iniciatíve Music Saves UA, ktorá poskytuje humanitárnu pomoc ľuďom na Ukrajine.

Moderátorom koncertu na námestí bude Martin Staňo.

Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Bratislavy Matúš Vallo.

Organizátori: Pohoda festival, BKIS
Podujatie podporili: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Nadácia otvorenej spoločnosti a Nadácia Pontis vďaka daru od Taipejskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave, Nadácia ESET
Mediálni partneri: Rádio_FM, Startitup, Aktuality.sk, Obkec, Citylife

LINE-UP
Primaciálne námestie:
17:00 Spevácky zbor Charkivského národného akademického divadla opery a baletu Mykoly Lysenka
17:50 Berlin Manson
18:30 Alyona Alyona

Fuga:
20:00 Karpatské chrbáty
21:00 VBPS
22:00 FVLCRVM
23:00 Matwe

Zdroj: Pohoda