Klip skupiny Čisté Tvary bodoval na španielskom, poľskom aj indickom festivale!

Skupina Čisté Tvary len nedávno potešila fanúšikov novým albumom a už žne úspechy! Videoklip k singlu „Dýchať Síru“ ocenili na viacerých medzinárodných festivaloch! Zabodoval na španielskom „Festival Internacional de Cine del Medio Ambiente“, indickom „IndiEarth Animation Film Festival“ aj slovenskom „Fest Anča“.

Nedávno bol dokonca nominovaný do súťaže najlepších svetových animovaných klipov na prestížnom poľskom festivale „Zubroffka Short Film Festival“! Autorom úspešného klipu k prvému singlu z albumu „Zem Nás Chce Čistých“ je Marián Vredík. Nakrútil krátky film s príbehom o putovaní duší. Čisté Tvary si pre fanúšikov pripravili pred Vianocami projekt „Čisté Nebo“. Bude to miesto na webe kapely, kde sa dostanú k špeciálnym limitovaným sériám albumov a k raritným skladbám.

_portret_FB_24

Kultová kapela Čisté Tvary zaznamenala obrovské úspechy doma aj v zahraničí! Videoklip k singlu „Dýchať Síru“ ocenili na viacerých výnimočných festivaloch.

„Videoklip „Dýchať Síru“ bol iba nedávno nominovaný do súťaže najlepších svetových animovaných klipov na prestížnom poľskom festivale „Zubroffka Short Film Festival“. Po španielskom Festival „Internacional de Cine del Medio Ambiente“, indickom „IndiEarth Animation Film Festival“ a slovenskom „Fest Anča“ je to už štvrtá nominácia na celosvetových prehliadkach animovaných filmov. Veľmi nás to teší! Je to pre nás obrovské zadosťučinenie za všetku tú prácu,“ teší sa frontman kapely Juraj Péč. 

„Dýchať Síru“ bol prvým singlom a klipom z nového albumu kapely „Zem Nás Chce Čistých“, s ktorým sa skupina objavila na scéne po siedmich rokoch.  Autorom klipu je Marián Vredík.

„Mal pripravený veľmi pútavý príbeh o putovaní duší, ktorý sa nám od začiatku veľmi páčil. V animáciách odkazuje na staré, „primitívne“ rituály a slávnosti. Ich podstatou bolo prekonanie časovosti a návrat do mystického stavu nečasu a novosti. Čiernobielu atmosféru videoklipu dopĺňa cyklická, miestami monotónna štruktúra. Nikdy sme v ničom nechceli ísť po nejakých prvoplánových cieľoch. A to platí aj pre skladbu a video „Dýchať Síru“. Klip je v podobnej situácii ako komiks. Tiež býva vnímaný ako nízke umenie, pritom ten žáner má do seba omnoho viac. Nie je len mainstreamovým produktom. A my sa vždy snažíme využiť jeho  možnosti v zmysle umeleckého vyjadrenia čo najviac,“ vysvetľuje bubeník Matej Pliešovský.

Úspech u odborníkov aj podpora fanúšikov členov skupiny veľmi teší. Klipy Čistých Tvarov sú všeobecne výnimočné. Vo filmovom diele k skladbe „Prach Prikryl Nás“ hviezdi Zuzana Kanócz a Ľuboš Kostelný. V najnovšom videoklipe k singlu „Koniec Príbehov“ hrá zas anglický herec Adam Pearson! Teraz pred Vianocami ponúkajú Čisté Tvary projekt „Čisté Nebo“.

„Naši fanúšikovia nám vďaka skvelej atmosfére na koncertoch jesenného turné pripravili úžasný návrat na scénu po tých 7 rokoch. Vďaka nim sme zažili 4 koncerty s elektrizujúcou energiou a silnými emóciami. Preto sme sa rozhodli pripraviť niečo špeciálne. Tak vznikol nápad na projekt, ktorý pracovne nazývame „Čisté Nebo“. Bude to miesto na našom webe, kde sa na istý obmedzený čas budú môcť dostať ku špeciálnym limitovaným sériám albumov za zvýhodnené ceny, respektíve k našim raritným skladbám, ktoré je dnes už ťažké zohnať,“ dodáva hráč na basovú gitaru Ondrej Gregor.  

_portret_FB_23

Jesenné turné Čisté Tvary povzbudilo a na budúci rok sľubuje smršť ďalších noviniek.

„Chystáme sa uviesť nové videoklipy a odohrať jarnú časť turné k albumu „Zem nás chce čistých“. Chceme navštíviť mestá, do ktorých sme sa nedostali na jeseň. Presné zastávky teraz ešte neprezradím, ale radi by sme hrali čo najviac koncertov,“ uzatvára Juraj Péč.

Kultové Čisté Tvary fungujú v zostave Juraj Péč, Oskar Rózsa, Matej Pliešovský a Ondrej Gregor. S kapelou hráva aj talentovaný gitarista Adam Mičinec. Všetky aktuálne informácie nájdete na www.cistetvary.sk, https://www.cistetvary.sk/shop/ciste-nebo,  alebo na https://www.facebook.com/CistetvarySk?fref=ts

Zdroj: Propaganda House s.r.o.