KLIP, KTORÝ NA SLOVENSKU NEMÁ OBDOBY! RUKA HORE PRIVÍTALA NOVÝ ROK ŠPECIÁLNYM VIDEOM A NOVÝM LOGOM!

Ruka Hore si na Nový rok darovala nové logo, ktoré pokrstila špeciálnym multižánrovým klipom, ktorý na Slovensku nemá obdoby. Krátky hudobný film tak odhalil priestory, kde vznikli albumy a dizajnový merch našich umelcov v rokoch 2012 – 2020.  

Ruka Hore už vyše deväť rokov vytvára platformu pre všetkých interpretov, ktorí svoju hudbu prinášajú svojim fanúšikom na kvalitnom nosiči. Okrem pravidelného suportu pre umelcov im zastrešuje aj vlastný merch a digitálne streamovacie služby. Po úspešných rokoch spoluprác s umelcami sa na konci roka rozhodol tím Ruky Hore o zmenu svojho loga a odštartovať tak novú éru celkového brandu. Predstavenie nového loga dostalo aj svoju osobitú animáciu , ktorá znázorňuje päť najdôležitejších hudobných žánrov. Okrem štýlovej animácie si tím pripravil aj neuveriteľný filmový klip pod taktovkou režiséra Petra Pesa Drába, ktorý mal na starosti kameru aj samotné animácie premietané na mikinách. Skladbu produkčne zastrešil spevák a producent Matej Vávra spolu so spevákom a moderátorom Ruky Hore, Tomym Kottym.

Byla to moje první zkušenost s mashupem jako takovým. S Kottym už se známe pár let;), takže když se mi ozval, že můžem dát dokopy takovouhle věc, byl jsem rád a po pár dnech už jsme seděli u mě ve studiu a dávali dokopy celou strukturu, vymýšleli jsme jaký pasáže by k sobě seděli, aby to sedělo do tempa atd. Mě celý proces včetně točení bavil a za sebe jsem si to užil. Tak to checkněte a vychillujte se s námi do songů svých oblíbených interpretů. Věřim, že každý si tam najde svojí oblíbenou skladbu“, hovorí nadšene Matej.

Nový šat Ruky Hore tak pokrstili, ako inak, hudbou a to teda poriadne kvalitným „mash – upom“, keďže zastrešujú všetky žánre. Nielen hip – hop, s ktorým si väčšina fanúšikov spája túto značku, ale v klipe zaznejú aj  také mená ako Richard Müller, Katarzia, Emma Drobná, Celeste Buckingham, Dominika Mirgová, Dara Rolins, No Name, Polemica, Konflikt, a dokonca aj Paľo Habera či minuloročný hudobný objav Mikolas Jozef. Okrem našich umelcov však nájdete pod týmto brandom aj rôzne zahraničné hudobné počiny, ktoré sa niekedy ťažko dajú zohnať. Napríklad pred koncom roka si AC/DC pripravila pre svojich rockových fanúšikov zberateľské hudobné kúsky, ktoré si ich fanúšikovia mohli predobjednať práve na e-shope Ruky Hore priamo s releasom, ktorý prebiehal v zahraničí . Ako sa neustále menia trendy, aj tie hudobné priniesli návrat vinylových platní, a práve Ruka Hore ich ma vyše 300 v ponuke, a kopec ďalších titulov, ktoré niekedy skalný fanúšik nevie dohľadať. O tom, že táto multižánrová značka je jedinečná na Slovensku a v Čechách svedčí aj ocenenie, ktoré získala päťkrát po sebe ako e-shop ocenenie „Popularity“ v prestížnej súťaži Shop Roka, a každoročne online hlasovaním vyhlasuje prostredníctvom súťaže RUKA HORE AWARDS tých najlepších spomedzi umelcov a ich umeleckej tvorby. Logom tak Ruka Hore priniesla štart značky vo veľkom štýle a symbolicky na Nový rok 2021. Chceli tak vzdať poctu a poďakovať sa všetkým, ktorí podporovali a podporujú Ruka Hore.

„Logo, ktoré symbolizuje význam brandu Ruka Hore vznikalo kontinuálne a vystriedalo sa mnoho grafických návrhov, kým sme našli to pre nás najlepšie a vytvoril ho Pavol Bartoš. Preto sme sa rozhodli pre rebrand hneď na začiatku roka ako symbolika nového začiatku. Nechceli sme zmeniť naše dlhoročné logo len tak zo dňa na deň, preto sme skomponovali špeciálnu skladbu, ktorá je aj takým poďakovaním umelcom, ktorí s nami spolupracujú dlhé roky a veríme, že sa im takýto kreatívny klip bude páčiť“, uzatvára za Ruku Hore Aleš Varga.

INSTAGRAM: www.instagram.com/rukahore
FACEBOOK: https://www.facebook.com/rukahore/
www.rukahore.sk / www.merch.sk

Zdroj: PR MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ/RUKA HORE
Foto: Youtube RUKA HORE