Klára Vytisková v novom singli a klipe Just Be You spieva o tom, že život nie je súťaž. Nový album Love is Gold vychádza 6. marca.

Vlani nás naladila prvou ochutnávkou v podobe singla Ice a teraz sa konečne dočkáme jej druhého sólového albumu. Česká speváčka Klára Vytisková, držiteľka Ceny Anděl 2015, ho pomenovala Love is Gold a podľa jej slov reflektuje jej „život ako ženy, ktorá vďaka materstvu začala vnímať viac sama seba“. Album, ktorý vyjde  6. marca v Supraphone, Vytisková pokrstí 16. apríla v pražskom Štúdiu Hrdinov. Predznamenáva ho singel a klip Just Be You.

“Mala som tracky na album už hotové, a potom mi zrazu prišla do hlavy pesnička o tom, že život nie je súťaž. Že sa často porovnávame s ostatnými, riešime, prečo on áno a ja nie, k čomu moc nepomáha ani Instagram. Rovnako ako to, že veľa ľudí žije životy seriálových postáv a zabúdajú žiť ten svoj… Že si málokedy nájdeme čas na premýšľanie, o tom, čo naozaj chceme, aké je naše tempo, ktorou cestou sa vydáme… Zatemňujeme si mozog premýšľaním o ostatných a zabúdame na seba. Tá téma ma bavila, sama som bola ako dieťa súťaživá, chcela som vyhrávať v pexese, na lyžiach. No a tak vznikla Just Be You – pieseň o tom, že život nie je sútaž, každý máme svoje tempo, svoje radosti, odlišné záujmy a je to tak úplne v poriadku…,” hovorí Klára Vytisková k singlu, ktorý zložila spoločne s Marcellom, skladateľom a producentom, ktorý má na konte spoluprácu napríklad s Lenny, Mirai či Pauliem Garandom.

Videoklip, ktorý hravou formou reflektuje tému piesne, Vytisková nakrúcala spoločne s režisérkou Terezou Vejvodovou začiatkom februára. Okrem zaujímavých pohybových kreácií, situačných vtipov a príjemnej farebnosti zaujme tiežlokáciou, ktorú si filmársky štáb zvolil. Voľba padla na Športovú halu v Dolních Břežanech, ktorá sa v roku 2018 stala absolútnym víťazom českého Grand Prix architektov, získala Národnú cenu za architektúru a bola vyhlásená i za Stavbu roka 2018.

„Na Love is Gold sa od všetkých domácich a dedinských tém minulého albumu Home vraciam späť do mesta. V skratke z teplákov späť do džínsov. Mesto bolo už od „gympla“ miestom, kde som bola sama so sebou, dedina je pre mňa rodina. Nový album reflektuje môj život ako ženy, ktorá vďaka materstvu začala vnímať viac sama seba. V Ice idem sama so sebou na rande a dochádza mi, že nie je čas na to nemať sa rád, pretože to všetko uteká tak rýchlo, v pesničke Burn spaľujem neistoty, v duete Gold s Albertom Černým spievam o sebaláske, ktorú album spracováva v rôznych podobách…,“ vysvetľuje jedna z najvýraznejších a najrešpektovanejších ženských osobností českej hudobnej scény ideový koncept svojho nového albumu. 

„Láska neznamená iba mať priateľa a chodiť na rande. Slovo láska znamená omnoho viac. Je to láska v rodine, láska, ktorú máte s priateľmi, láska k zvieratám, láska k vašej práci a v neposlednom rade láska k sebe. Je to to dobré, čo v sebe máme a musíme sa o to starať ako o poklad. Možno by sa album ale mal volať Love is Salt, pretože soľ je nad zlato…,“

Zdroj: TS