Kedy bude ďalší ročník ocenenej akcie Big Air v meste?

V sobotu 15. septembra mesto Kremnica v rámci osláv 690. výročia založenia mesta ocenilo jednotlivcov aj organizácie, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľaďovanie mesta. Nechýbalo medzi nimi ani podujatie Big Air v meste.


„Sme veľmi radi, že sme sa ocitli na zozname udelených uznaní a veľmi si to vážime. Je to oficiálne poďakovanie pre všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa zaslúžili o to, že sa nám toto podujatie podarilo za dvanásť rokov dotiahnuť až na takú vysokú úroveň,“ uviedol hlavný organizátor BAVM Ondrej Horváth.

Za uplynulý rok sa kremnickému občianskemu združeniu FRST Crew podarilo zorganizovať dva úspešné ročníky obľúbenej akcie.

V auguste 2017 sa na kúpalisku Katarína po prvý raz konal letný Big Air v meste. Po

rokoch, aj keď len na pár dní, opäť ožil tento areál a to nielen freestyle adrenalínovou

súťažou, ale aj hudobným festivalom.

Video: Letný BAVM

Následne vo februári 2018 organizátori pripravili v poradí už 11. ročník zimného podujatia Big Air v meste.

Pred pár dňami sa však organizačný tím dohodol, že v budúcom roku sa zimný Big Air v meste 2019 konať nebude.

„Dôvodov bolo niekoľko, no ten hlavný je asi potreba oddýchnuť si po organizačne extrémne náročných posledných podujatiach. Chceme načerpať nové sily aj motiváciu do ďalších ročníkov,“ vysvetlil Ondrej Horváth.

Avšak organizátori majú aj dobré správy. V závislosti od situácie na kúpalisku a dohody s majiteľom, sa chcú v lete 2019 pokúsiť o usporiadanie druhého ročníka letnej verzie BAVM.

Okrem toho ich čaká veľká výzva na rok 2020.

„V roku 2020 chceme zimný Big Air v meste zaradiť do série pretekov Európskeho pohára v snowboardingu a freestyle lyžovaní. Toto rozhodnutie je ambiciózne, no po poslednom ročníku sme dospeli k záveru, že Kremnica na to potenciál má a my sme to schopný zvládnuť. Je to však už vysoká liga a musíme sa na to dobre pripraviť,“ uzavrel Ondrej Horváth.

Oficiálny video edit z 11. ročníka Big Air v meste 2018, ktorý ešte nebol publikovaný

https://vimeo.com/280611275

Pre viac informácií a noviniek sledujte náš web www.bigairvmeste.sk

Zdroj: TS