Katka Koščová a Geišbergovci opäť spoja sily na turné.

Už o pár dní začína ďalšie spoločné turné tria Geišbergovcov a speváčky Katky Koščovej.

Po minuloročných vypredaných koncertoch sa táto zostava rozhodla pokračovať v koncertnom ťažení a navštíviť koncom novembra šesť slovenských miest. 

Katka Koščová a Geišbergovci – Foto © Vlastimil Slávik

„Na viac koncertov si už veľmi netrúfam, keďže to bude mesiac pred pôrodom, ale na tieto sa nesmierne teším,“ hovorí speváčka, ktorá očakáva prírastok do rodiny okolo Vianoc.

„Budem so sebou nosiť skladací matrac, aby som sa v šatniach mohla hocikedy natiahnuť. Čiže to bude také polihujúce turné, okrem toho budem obklopená bandou nesmierne príjemných a pozorných pánov. No jednoducho splnený pracovný sen,“ smeje sa Katka.

Katka Koščová a Geišbergovci – Foto © Vlastimil Slávik

Koncertný program bude zložený z prelínania sa autorských piesní a básní Geišbergovcov a zo skladieb Katky Koščovej a Dana Špinera, ktorý pred mesiacom kapela tiež vydala na nahrávke s príznačným názvom „Naživo“. Cédečko obsahuje 15 piesní a je výberom tých najkrajších hudobných momentov koncertov Katky Koščovej s Geišbergovcami.

Prehľad pripravovaných koncertov: 19.11.2017 o 19:00, Zvolen, DK Podborová
20.11.2017 o 19:00, Žilina, Bábkové divadlo
21.11.2017 o 19:00, Bratislava, DK Zrkadlový Háj
22.11.2017 o 20:00, Nové Mesto nad Váhom, Blue Note
26.11.2017 o 19:00, Košice, Kasárne/Kulturpark
27.11.2017 o 19:00, Prešov, Divadlo Jonáša Záborského, veľká scéna

Katka Koščová a Geišbergovci – Obal CD – Foto © Vlastimil Slávik

Obsadenie:
Katarína Koščová – speváčka, autorka piesní
Marián Geišberg – divadelný, filmový a dabingový herec, básnik, pesničkár, člen Činohry SND Marek Geišberg – divadelný, filmový herec a hudobník, člen Slovenského komorného divadla v Martine Martin Geišberg – peničkár, multiinštrumentalista, dramaturg, skladateľ
Daniel Špiner – klavirista, skladateľ

 

Zdroj: TS