Katarína Knechtová sa fanúšikom predstaví na piatich exkluzívnych koncertoch SVETY Tour 2024!

Speváčka a skladateľka Katarína Knechtová vyráža na exkluzívne turné! Jedna z našich najlepších speváčok predstaví svoje autorské skladby v špeciálnych úpravách a hudobnom prevedení tak, ako ste ich doteraz ešte nikdy nezažili! Na piatich exkluzívnych koncertoch od Bratislavy až po Prešov prinesie Katka originálne pódium, ktoré sa aktuálne vyrába v Londýne. Príďte zažiť atmosféru výnimočných SVETOV Katky Knechtovej a nechajte ich prepojiť s tými vašimi.

Speváčka, skladateľka, textárka, klaviristka a gitaristka Katarína Knechtová predstaví fanúšikom na turné svoje SVETY. Presne tak sa volá aj jej zatiaľ posledný album.

„Musím sa priznať, že tento projekt nosím v hlave už zopár rokov. Myslím si, že teraz nadišiel správny čas, pretože som získala viac skúseností a presnejšiu predstavu, ako to chceme zrealizovať. Tieto koncerty ponesú spoločný názov SVETY preto, lebo chcem prepojiť ten svoj hudobný svet so svetmi ľudí, ktorí na koncerty prídu. Koniec koncov, názov nadväzuje aj na môj ostatný album,“ opisuje Katarína Knechtová.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na špeciálne úpravy skladieb, vrátane hitov FEA, V modlitbách či Takí sme.

„Už minulý rok sme začali s úpravami piesní spolu s aranžérom, priebežne sme chodili do štúdia a finalizovali vybrané skladby. Koncerty sú postavené na štvorručnej hre na dvoch klavíroch a piesne sú kompletne prearanžované tak, aby vytvárali neopakovateľnú atmosféru, vzbudzovali emócie a v ľuďoch zanechali zážitok,“ hovorí speváčka.

Katka Knechtová je skúsená umelkyňa s nezameniteľným hlasom. Na svojej profesionálnej hudobnej dráhe sa vypracovala medzi najlepších aj vďaka vizionárskym nápadom a experimentálnym zvukom. 

„Na turné sa môžu fanúšikovia tešiť na hru klavírov, zvukov, ruchov, samplerov. Niektoré zvuky budeme vyrábať aj priamo na pódiu. Zostava hudobníkov bude na pódiu minimalistická, avšak produkčne a technicky to bude veľká výprava. Na toto turné sme si prizvali renomovaného dizajnéra, ktorý nám navrhol pre toto turné špeciálne kulisy a celú scénu, ktorá sa momentálne vyrába v Londýne,“ prezradila Katka.

V najbližších dňoch Katka Knechtová finalizuje aranžmány a v lete pomedzi festivaly už začína intenzívne skúšať.

„Veľmi sa na tento projekt teším, pretože to bude niečo celkom iné, načo sú ľudia na koncertoch v rámci Slovenska zvyknutí. A taktiež cieľom je posunúť moju hudbu ďalej, čo je pre mňa veľmi dôležité a opäť troška vystúpiť z komfortnej zóny,“ uzatvára Katka Knechtová.

Nenechajte si ujsť exkluzívne SVETY Tour 2024, vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal https://www.ticketportal.sk/event/Katarina-Knechtova-Svety-Tour-2024 Všetky informácie o Kataríne Knechtovej nájdete na www.katarinaknechtova.com a na  https://www.facebook.com/katarinaknechtovaofficial?fref=ts

Katarína Knechtová  SVETY Tour 2024
22.11. Trenčín /ODA/
23.11. Bratislava /Stars Auditorium/
26.11. Prešov /Divadlo J.Záborského/
27.11. Žilina /Dom odborov/
28.11. Martin /Kino Strojár/

TS – NK Factory
FOTO – Laco Rychtárik