Kaskadéri z CRAZY DAY sa vo Svidníku predstavia v exkluzívnej zostave.

TUNING ZRAZ Svidník 2016 pozýva na najväčšiu kaskadérsku šou na Slovensku. V hlavnej úlohe sa predstavia českí kaskadéri z CRAZY DAY Teamu.

Jeho zakladateľ Ján Holub začal ako filmový kaskadér v pätnástich. Po návrate zo zahraničia vymenil postupne autá za motorky a dnes so svojimi kolegami ponúka svetovú šou. Ich umenie môžete sledovať aj v českých kinohitoch Román pro muže, Líbáš jako bůh, Líbáš jako Ďábel, II., tiež si zahrali v seriáli Sanitka a ich podpis je pod kampaňou Nemyslíš – zaplatíš, ktorú síce média označili za mimoriadne drsnú, ale ministerstvo dopravy a známy režisér Filip Renč vo svojej filozofii za bezpečné cesty neuhli ani o milimeter. Spoty varujú pred nebezpečnou jazdou, vysokou rýchlosťou a tiež upozorňujú, aby sa ľudia v autách pripútali. Autori klipov ťažia z momentu prekvapenia a šokujúco reálneho zobrazenia nehôd.

kaskaderi-1

Vo Svidníku predvedie CRAZY DAY Team dokonalé predstavenie, ktoré bude mať na Slovensku exkluzívnu premiéru. Letisko totiž ovládne full zostava, aká bežne nejazdí. Partia kaskadérov na motocykloch, štvorkolkách, BMX a parkouristi odpália triky v najvyššom technickom leveli. Rôzne ekvilibristické grify a saltá sú len špičkou ich kaskadérskeho „ľadovca“. „V takejto zostave sa stretávame iba výnimočne, lebo chlapci sú „rozlietaní“ po svete a na Slovensku vystúpime v tomto zložení dokonca prvýkrát. Diváci sa majú naozaj na čo tešiť, pretože si privezieme vlastné prekážky a rampy, na ktorých budeme predvádzať rôzne divoké adrenalínové kúsky. Okrem toho do jednotlivých trikov zapájame aj ľudí z publika, preto núdza o adrenalín rozhodne nebude,“ pripomenul s úsmevom zakladateľ CRAZY DAY Teamu Ján Holub.

Absolútny zážitok ponúknu českí kaskadérski majstri v Glóbuse smrti. Jeho konštrukcia váži 4,5 tony, technici ho stavajú šesť hodín a jazdia v ňom traja muži spolu. V momente, kedy sa jazdci v rýchlosti 60 km/h míňajú po obvode o dvadsať centimetrov, či visia dole hlavou, ide naozaj do tuhého! „Jazdu v Glóbuse smrti som videl prvýkrát v zahraničí a keď som chcel túto šou pozvať do Česka, vyšlo to veľmi draho. Tak som si povedal, že si konštrukciu postavím sám a začali sme sa v nej učiť jazdiť. Keďže nikto nám nevedel poradiť, ako to máme robiť, museli sme si všetko vyskúšať na vlastnej koži, čo myslím do slova. Zranenia alebo rozsekaná motorka neboli žiadnou výnimkou, ale nakoniec sme to zvládli,“ zaspomínal si na začiatky v Glóbuse smrti J. Holub.

TUNING ZRAZ 2016 ponúkne 12. – 13. augusta skvelú motoristickú fiestu, ktorú v piatok odštartuje večerný slalom a súťaž o najkrajšie vysvietené auto. O zábavu sa postarajú DJ Lubosh, Lady A a Laydee Sue. V sobotu bude letisko patriť Slovenskému šampionátu v šprintoch, meraniu audia, Car Fans Cup, siláci si zasúťažia o najsilnejšieho muža zrazu. Už tradične sa bude voliť Miss TUNING a kráskam budú robiť spoločnosť Mafia Corner, Moja Reč, Momo, Pil C a Shomi.

tzs-2016-plagat-a2-verz02-spadavky-2mm-krivky.cdr

Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.