Karol Mikloš – Poison

Po singli One Life More or Less, ktorý vyšiel špeciálne na Record Store Day digitálne aj v podobe 7-palcového vinylu v limitovanom náklade prichádza teraz Karol Mikloš so singlom Poison. Ten predznamenáva nové EP, ktorý vyjde pod názvom Poisoned EP vo februári 2017.

Energická skladba v klasickom rádiovom 3-minútovom formáte, ktorú kompletne nahrala nová Karolova kapela, akoby uzatvárala pomyselný kruh. Hudobne predstavuje návrat k číro gitarovým začiatkom z obdobia albumu The Same Mist Here – dravo znejúca kapela tvorí protipól k melancholickému spevu, aranžmány a zvuk sa však medzitým posunuli o dve dekády ďalej.

karol_miklos-band-photo_by_slavka-miklosova

Singel Poison obsahujúci originálnu aj remixovú verziu skladby vychádza 28.11.2016 na značke Deadred Records/Starcastic Records ako digitálny download a stream a bude dostupný aj na platformách Bandcamp, Spotify, Deezer, Apple Music a pod. Nahrávanie prebehlo na rôznych miestach na Slovensku, pod mastering nahrávky sa podpísal Tomáš Karásek v štúdiu Gargle&Expel v írskom Dubline. Artwork singla tvorí maľba, ktorej autorom je Alexander Salviany (inak nový bubeník kapely) a výsledná grafická podoba vznikla v štúdiu Fluidum Design.

Poisoned EP vychádza vo februári 2017 na 12” vinyle a digitálne.

karol_miklos-poison_cover_1200px

Karol Mikloš – Poison
Vydavateľ: Deadred Records / Starcastic Records
Dátum vydania: 28. november 2016
Formát: MP3 / FLAC / AAC / WAV download/stream
Katalógové čísla: DR-046 / STC066

Zoznam skladieb:

1. Poison
2. Poison (bitquisite mix)

https://karolmiklos.bandcamp.com/album/poison-single
https://deadred.sk/releases/karol-miklos-poison
https://www.karolmiklos.sk
https://karolmiklos.bandcamp.com
www.deadred.sk
www.starcasticrecords.cz

Karol Mikloš (bio)

Karol Mikloš začínal v skupine Shellwoy a od roku 1993 vystupuje ako sólový spevák. Po niekoľkých skladbách na kompiláciách vydavateľstva Gregor Agency mu tam v roku 1997 vyšiel aj jeho debut The Same Mist Here v produkcii Laca Lučeniča, ovplyvnený na Slovensku vtedy nevídaným zvukom ostrovných gitaroviek, za ktorý si vyslúžil nomináciu v slovenských Grammy ako Objav roka. Na druhom albume Vis-á-Vis (2002, Millenium Records) sa prvýkrát objavili slovensky spievané skladby a prvé koketovanie s elektronikou, za čo bol odmenený nomináciou v cenách IFPI Aurel v kategórii Spevák roka.

karol_miklos-photo_by_slavka-miklosova

V roku 2004 začal pracovať na novom albume a v roku 2006 sformoval novú kapelu, ktorá sa na jeho nahrávaní podieľala. Výsledkom bol album The Past Of The Future (2008, Deadred/Starcastic) s pozitívnym ohlasom u médií aj fanúšikov. Po dlhšej odmlke, počas ktorej sa prihlásil iba skladbou Life Is a Full-Time Job na výročnej kompilácii Ten Deadred (2011, Deadred/Starcastic) a zároveň vo filme O mladých rodičoch 2, začal v roku 2015 pracovať na novom materiáli. Výsledkom sú single One Life More or Less a Poison, ktoré avizujú Poisoned EP naplánované na vypustenie vo februári 2017 opäť na značkách Deadred Records a Starcastic Records.

Zdroj: Deadred Records*