Karel Gott priletí na koncert „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ osobným lietadlom!

Stovky hodín príprav, hľadania v archívoch, strihania a komunikovania so slovenskými a českými megahviezdami! Koncert storočia „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ bude naozaj unikátnou akciou. Len technika, ktorú organizátori potrebujú, zaplnila päť celých kamiónov! Do Bratislavy mieri vyše 70 účinkujúcich, všetko tí najlepší interpreti. Karel Gott priletí osobným lietadlom, no Helena Vondráčková ukazuje, že je skromnou dámou. Do Bratislavy pricestuje vlakom. Dnes popoludní bude v hoteli Carlton autogramiáda umelcov, ktorí sa už tešia na stretnutie s fanúšikmi. Najväčšiu hudobnú udalosť posledných rokov zažije Incheba už zajtra. Starší aj mladí vynikajúci interpreti oživia najväčšie hity slávnej Bratislavskej lýry. Nebude chýbať pieseň „Mám rozprávkový dom“ v podaní majstra Karla Gotta, duet „To se nikdo nedoví“, ktorý si strihne Helena Vondráčková s Miroslavom Dvorským, single „Slová“, „Kristínka iba spí“, či „Vyznanie“ a mnohé ďalšie! Už nikdy nebudete mať príležitosť vidieť takú plejádu skvelých umelcov na jednom pódiu. Stretneme sa v Incheba EXPO ARÉNE už zajtra 18. októbra!

Do Bratislavy mieria najväčšie  mená slovenskej a českej hudobnej scény! Na megakoncerte „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ vystúpi vyše 70 účinkujúcich, všetci „naživo“ bez jediného plejbeku! Len technika na zabezpečenie podujatia zaplní päť celých kamiónov!

„Na podujatí sa podieľa približne 120 ľudí, ktorí to od návrhu cez realizáciu scenárov, zmlúv, zvukovej, svetelnej a televíznej techniky až po produkčnú reklamu a ekonomickú podporu celé držia pohromade. Kým sme sa dopracovali až sem, absolvovali sme desiatky hodín hľadania v archívoch RTVS, strihania a dorábania grafiky, stovky hodín komunikácie s účinkujúcimi a ich manažérmi a museli sme slušne odmietať ďalších a ďalších záujemcovi o účinkovanie. A to všetko len na začiatku! Pokračovalo prehrávanie piesní, skúšky, generálka, zosúladenie s televíznym snímaním. Všetko musí byť riadne pripravené, ideme totiž live,“ necháva nás nazrieť do zákulisia príprav Dušan Drobný z organizátorskej agentúry Topfest.

Najslávnejšie hity, ktoré po prvý raz zazneli na Bratislavskej lýre, zaspievajú na koncerte také hviezdy ako Jitka Zelenková, Petr Janda, Jana Kocianová, Marcela Laiferová, Pavol Hammel, Ján Lehotský, Dalibor Janda, Lenka Filipová, Peter Nagy, Martha a Tena Elefteriadu, Peter Lipa, Katka Hasprová, či Vašo Patejdl.

„Nebude chýbať ani majster Karel Gott, ktorému sa podarilo úspešne sa popasovať so zákernou chorobou. Plánuje zaspievať až tri pesničky. Môžem prezradiť, že priletí osobným lietadlom. Naproti tomu ďalšia megahviezda Helena Vondráčková pricestuje ako bežný smrteľník – vlakom. Na koncerte zaspieva spolu s majstrom Miroslavom Dvorským pieseň „To se nikdo nedoví“. A takýchto skvostov nás čaká niekoľko desiatok,“ dodáva Dušan Drobný.

Na časy slávnej lýry si účinkujúci zaspomínajú  nielen spevom. Rovnako ako kedysi, aj tentoraz budú ubytovaní v hoteli Carlton. Interpreti sa už dnes popoludní chystajú stretnúť s fanúšikmi na autogramiáde, ktorá sa začína o 17.00. Bude tam autogramiáda. Na megakoncerte v Incheba EXPO ARÉNE však vystúpi aj mladšia generácia interpretov. Môžete si vypočuť, ako slávne hity znejú v podaní Kulyho, Kataríny Hasprovej, Mirky Partlovej a ďalších.

„Bratislavskej lýre som vďačná za štart kariéry. Dnes sú rôzne SuperStar, ale lýra bola čosi lepšie. Boli to krásne časy,“ vraví Katarína Hasprová, ktorá sa v roku 1997 stala absolútnou víťazkou Bratislavskej lýry s piesňou „Jedno zbohom“.

„Lýra bola nielen o talente speváka, ale aj o talente autorov. Podobná súťaž tu chýba. Samozrejme, tento koncert je len jednorazový návrat, ale možno by sa taká súťaž opäť chytila,“ vyhlásil Peter Nagy.

„Považujem za skvelé, že sa organizátori rozhodli pripomenúť túto úžasnú autorskú súťaž a považujem za česť a až svoju povinnosť, že na koncerte zaspievam. Ako jedna z mála interpretov vystúpim s piesňou „Slová“, s ktorou som pred 41 rokmi vyhrala,“ vraví Marcela Leiferová.

Ďalšou zaujímavosťou je, že každá pieseň má priradené víno. Bude ich tam teda niekoľko desiatok druhov. A každý návštevník dostane ochutnať! Projekt „Mám rozprávkový dom – LÝRA 50“ sa uskutoční zajtra – v utorok  18. októbra 2016 v Incheba EXPO ARÉNE. Prináša ho agentúra Topfest, vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

lyra_50_banner_gott3

 

 

Zdroj: PROPAGANDA HOUSE