Kapela Jelen predstavuje ďalší singel „Někde kolem“ z albumu Věci a sny. Pripravovaný koncert odohrajú 10. apríla v O2 universum

Minulý rok na jar zahájila skupina Jelen novú etapu svojej existencie vydaním tretieho albumu Věci a sny, ktorý Česká hudobná akadémia ocenila troma nomináciami na Cenu Anděl. Práve na ňom sa objavili ich dva historicky najväčšie rádiové hity – „Jediný co chci“ a „Zůstaň ještě jednu noc“. Druhá menovaná pieseň už viac ako rok vládne českému rádiovému éteru a nadväzuje tak na „klasické“ piesne „Magdaléna“, „Jelen“, „Co bylo dál?“ či „Klidná jako voda“, ktoré zľudoveli a zamilovali si ich celé generácie fanúšikov. K piesni „Někde kolem“ vydáva kapela lyric video, ktoré je už teraz dostupné na YouTube. 

„Je to môj najobľúbenejší song z albumu. Prial by som si, aby v poslucháčovi vyvolal až filmovú predstavu. Je o tom, čo každý normálny chalan alebo muž zažil. Keď vo vzťahu, na ktorom vám záleží, urobíte nezvratnú chybu. Keď ste na dne, všetko si uvedomíte a hľadáte akýkoľvek náznak nádeje na cestu späť,“ vraví autor skladby a frontman skupiny, Jindra Polák.

Lyric video k novému singlu je v podstate aftermovie. Spomienka na minuloročný úspešný streamovací koncert z Loftu Bubny k vydaniu nového albumu.

Rovnako ako mnoho ďalších umelcov, aj skupinu popri svojich aktivitách zasiahla prítomnosť pandémie a s ňou spojené obmedzenia. „Mrzí nás, že sme nemohli absolvovať regulérne turné k nášmu novému albumu, ale veríme, že toto leto si už konečne užijeme naplno. Všetko by sa malo odraziť od nášho preloženého koncertu v O2 univerzum,“ dodáva ďalší zakladajúci člen skupiny, basgitarista Ondřej Málek.

Ten sa odohrá 10. apríla 2022 práve v O2 universum.
Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketmaster. 

STREAMINGOVÉ SLUŽBY
Jelen – Někde kolem
Autoři: Jindra Polak, Martin Kasal, Ondrej Malek, Martin Ledvina
ISRC: CZW852100008
(P) 2022 Universal Music

www.jelenmusic.cz/
www.instagram.com/jelenmusic/
www.facebook.com/jelenmusic

Zdroj: TS