Kapela Cup of Tea prichádza s britsko-piešťanským zvukom a modro-červeným vizuálom

Britsko-piešťanská kapela Cup of Tea prináša svojský alternatívny pop v novinke Don´t Follow Me. Vizuálne ju zaobalila v dvoch farbách vytvárajúcich pútavú abstrakciu metaforicky až výtvarné dielo so scenériou bratislavského mosta. Súčasne Don´t Follow Me predstavuje prvý singel po jej nedávno vydanom debutovom EP, ktorým udáva obohatený zvuk ich budúcej tvorby.

Inšpirácie a hudobné vplyvy každého člena kapely sú odlišné, no práve vďaka tomu je ich tvorba so silným nádychom natívneho britsko-piešťanizmu unikátna na čele so spevákom Christopherom Williamsom. Novinka Don´t Follow Me prezentuje momenty z pocitovej metafory zmien v živote a prevratného chaosu, ktorý po nich zvykne nasledovať. I keď vznikla ešte pred dvoma rokmi, prešla si mnohými podobami a vo finálnej forme získala aj experimentálnejšie prvky. „Okrem klasicky zaužívaného základu v podobe gitár, basovej gitary a perkusií sme sa chceli ubrať cestou v podobe nových zvukov s jemným nádychom elektronických syntetizátorov a najmä výrazného klavíra,“ ozrejmuje bubeník Lukáš Piešťanský.

Hudobné nástroje sú obsiahnuté aj v sprievodnom videoklipe, počnúc klavírnym krídlom s výhľadom na most SNP, v ktorom figurujú členovia Cup of Tea ako reprodukcia synchronizácie vystúpenia. Celkovú atmosféru vizuálu dotvára panoráma bratislavského hotela Park Inn by Radisson Danube, pohyb kamery a farby vytvárajúce zaujímavú abstrakciu výtvarného diela. O réžiu sa postaral basgitarista kapely Filip Keher spoločne s Andrejom Hrušovským pod hlavičkou kreatívneho zoskupenia THE ENT.

„Keďže predošlé počiny z nášho EP Do You Think About the Future, z ktorého sme spoločne zhotovili už dva príbehové videoklipy, tak nám prišlo vhodné sa pre tentokrát ubrať o niečo odlišným smerom v podobe bezdejového videoklipu a zachytiť najmä atmosféru z hrania samotnej kapely,” ozrejmuje Filip Keher a ďalej s úsmevom pokračuje: „Po nakrúcaní sme si povedali, že sme fakticky natoľko šibnuto-zapálení, že dokážeme v pondelok po pracovnej dobe hneď nasadnúť do auta, premiestniť sa do Bratislavy a byť do piatej hodiny ráno v priestore, kde bolo pocitovo tak 50 °C a dokázať nakrútiť celý klip a následne po presune opäť naklusať do našich denných jobov aj cez totálnu únavu.“

Skladba sa nahrávala, ako aj väčšina predošlého projektu, v piešťanskom The Kettle Studio, ktoré zastrešuje kapela. „Po veľmi dobrej predošlej skúsenosti s producentom Lukiem FWD, ktorý nám v predošlom EP predal enormné skúsenosti, sme sa aj vďaka rozbiehaniu vlastného štúdiového projektu rozhodli vziať nahrávanie do vlastných rúk a rolu producenta si pre tentokrát vzal na ramená náš Lukáš,“ hovorí Filip Keher. O master sa postarali v štúdiu Astralaudio.space.

Pre kapelu sú plány do budúcna a ambície veľmi dôležité, neustále si určujú nové ciele a singlom Don´t Follow Me zahajujú oficiálne prácu na štúdiovom albume. Do širšieho povedomia verejnosti sa dostali účasťou v relácii Na Šnúre pod hlavičkou RTVS, prebojovaním sa na festival Hudba v meste 2023 a taktiež na blížiacu sa výzvu v spolupráci s festivalom Pohoda: Garáž 2023, na ktorej sa predstavia koncom septembra. Aktuálne môžeme vidieť prezentovať ich tvorbu na pódiách a na koniec leta pripravujú aj vizuálne prekvapenie, na ktoré si ešte musíme počkať.

Zdroj: TS