Kapela Asian Dub Foundation sľubuje migrantom vstup zadarmo!

Na koncert britskej skupiny Asian Dub Foundation, ktorý sa uskutoční už túto sobotu 12.11.2016 v bratislavskom klube MMC, budú mať vstup zdarma všetci utečenci. Usporiadateľská agentúra Ore Pole sa pre tento krok rozhodla po konzultácii s manažmentom kapely, a plánuje ho rozšíriť aj na ďalšie svoje koncerty v tomto a nasledujúcom roku.

Práve Asian Dub Foundation sú interpretom, ktorý vo svojich textoch tému utečencov často rieši, a preto im tento krok príde logický. Agentúra už na technickom zabezpečení účasti utečencov pracuje s organizáciami, ktoré sa na Slovensku o týchto ľudí starajú.

Asian Dub Foundation na koncerte na podporu Malaly Yousafzai, pakistanskej aktivistky za práva žien. V roku 2012, keď mala len 15 rokov, na ňu zaútočili militanti z Talibanu a takmer ju pripravili o život
Asian Dub Foundation na koncerte na podporu Malaly Yousafzai, pakistanskej aktivistky za práva žien. V roku 2012, keď mala len 15 rokov, na ňu zaútočili militanti z Talibanu a takmer ju pripravili o život

 

„Každý utečenec, ktorý pobýva na Slovensku a má slobodu pohybu, je na tomto, ale aj na ďalších našich koncertoch vítaný. Chceme týmto ľuďom ukázať, že nie všetci na Slovensku ich považujú za nepriateľov, a uľahčiť im začiatok života v pre nich cudzom prostredí,“ hovorí Tomáš Tauber z organizačného tímu.

Samotní členovia Asian Dub Foundation (ADF) pochádzajú z prisťahovaleckého prostredia – narodili sa v Londýne v rodinách prisťahovalcov. Problémy a otázky, ktorým Európa čelí dnes, reflektovali už od 90. rokov minulého storočia. Najskôr kritikou správania sa Európanov voči ľuďom inej farby pleti a iného náboženstva, neskôr stále častejšie aj kritikou do vlastných radov.

ADF vo svojich textoch krizujú uzavretosť a netolerantnosť časti Európy voči imigrantom, kapela aj jej jednotliví členovia sa ale opakovane postavili aj proti organizáciám presadzujúcim militantný islam. Spolu s pakistanskou kapelou Laal, ktorej členovia sú na čiernej listine hnutia Taliban, vystúpili napríklad v máji na koncerte proti terorizmu, na ktorom najväčší úspech zožala skladba Dehshatgardi Murdabad (v preklade Smrť terorizmu).

FB-event:
https://www.facebook.com/events/1259860514027075

Zdroj: Ore Pole Agency