K. Sandra: Stojí to za to!

K. Sandra se věnuje DJingu již od svých 14ti let. Přestože za mixážním pultem působí tak křehce a nakažlivé úsměvy rozdává na obě strany, ukolébavky plné něhy od ní však nečekejte!

Díky svému osobitému přístupu k hraní i taneční scéně se jí dostalo angažmá na party Apokalypsa a samozřejmě také rozhovoru před touto podzimní techno událostí.

Ahoj Sandro, jak tě baví hudba, která momentálně vychází v rámci škatulky „techno“?
Ahoj, baví mě, sice narážím na to, že je spousta hodně podobné produkce a tak se tím musím brodit tak, že mi to ne vždy dělá radost a bere hodně času, ale nikdy to nevzdám dokud nenajdu to, co mi přesně sedí.

V pořadu Frisbee na TV Óčko jsi se představila v rámci „Pioneer DVJ projektu“. Experimentuješ ještě dál s touto technologií?
Momentálně se vůbec na DVJing nesoustředím. Pokud má tahle technologie pro mě ještě smysl, projeví se to časem a vrátím se k ní. DVJ vystoupení, pokud se bavíme opravdu o něčem, kde je nezpochybnitelná kvalita výsledné show, je spousta práce a příprav, které bez velkého jména a známosti nemůžou být dostatečně doceněny. Tracky dnes rychle stárnou, vyrobit video na 1 track tak, aby byl výsledek dechberoucí, stojí opravdu hodně sil. V tomto případě si myslím že to má smysl opravdu jen pro velmi známého DJe, který brázdí jeden velký event za druhým.

Na české techno scéně se pohybuješ již několik let… jak bys popsala momentální stav, ve kterém se tato scéna nachází?
Taneční hudba se posunula do komerční popové roviny, v současnosti je to fakt se kterým nelze dělat nic jiného než se s tím smířit a komu to vadí, měl by to spíš přestat vnímat a řešit. Každý máme právo svobodné volby a ještě stále existuje a stále roste undergroundová scéna. Té jsem zastáncem a proto se spíš soustředím na ní, co jí můžu dát a čím jí obohatit, pomoci jí se rozšířit atp. Co se týče konkrétně techno scény, v ČR strašně málo djů, kteří dobře hrají současné techno. S akcemi to tu vypadá trochu lépe než před rokem, nemůžu teď nezmínit party Techno Animals probíhající v pražském klubu Touster, kam si celkem pravidelně pozývají zajímavá jména, minule to byl například Hot X, teď to bude 5.10. Peat Noise z Maďarska. Mimo Apokalypsu se na tuhle party taky moc těším.

Jak ses dostala k rezidentuře na stanici minimalstation.de?
Moje kolegyně a velmi dobrá kamarádka Sophie Watkins, které se od začátku líbilo co hraju,  a která mě na základě toho před několika lety začala pravidelně zvát na akce do zahraničí (hlavně Francie a Švýcarsko) už rezidenturu na minimalstation.de měla. Od ní jsem se o tomhle rádiu dozvěděla a proto mě napadlo, proč to taky nezkusit. Zaslala jsem jim svůj mix, a zanedlouho jsem obdržela odpověď, že ho budou vysílat. Během vysílání zaznamenali od posluchačů takový ohlas, že mě ihned oslovili s rezidenturou. Dodnes jsem za tento krok ráda, byl to v podstatě další milník co se mého Djského života týče. Co víc, minimalstation.de je skvělý, vřelý, velmi přátelský, rodinný tým.

Co děláš v běžném životě?
Věnuju se produkci, učím se zatím aspoň základní sound design a mixing, sportuju, věnuju čas sama sobě a odpočinku…snažím se dělat převážně jen věci, které mě těší a které mám ráda a užívat si život.

Máš nějaký DJský vzor?
Vzor nemám… Ale líbí se mi několik djs, kteří mě dokažou inspirovat.

Mám pocit, že poslední dobou se v České republice vyrojilo hodně nových, mladých DJek. Co bys těmto holkám poradila do začátku?
Tak jako všem, nejen jim, ať vytrvají, ať jdou za svým snem, nespěchají, nenechají se zlákat mamonem slávy a růžovým slibům, jaké z nich budou hvězdy. Ať dělají to co milujou a dělají to s láskou, věnují se tomu a pokud do toho opravdu něco dají, jednou se jim to vrátí, a čím intenzivněji, déle a vážně to budou brát, tím větší odměna za to jednou přijde… Stojí to za to.

Rozhovor připravil: Nois

Zdroj: Apokalypsa