Jon Lord a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu – Concerto for Group & Orchestra!

V nedeľu 22. júla o 20:05 stanica Rádio Slovensko odvysiela záznam z koncertov Jona Lorda, ktoré v spolupráci so Slovenským rozhlasom usporiadala agentúra Double Head Productions v dňoch 11. a 12. marca 2009 v sále Veľkého štúdia.

Jon Lord spoločne so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, dirigovaným Martinom Majkutom (súčasný šéfdirigent Rogue Valley Symphony Orchestra z USA), predstavil slávne experimentálne dielo Concerto for Group and Orchestra z konca šesťdesiatych rokov (vyšlo v USA vo formáte LP v decembri 1969 a mesiac neskôr aj vo VB). Ďalej odzneli ukážky z diela Sarabande a skladby z repertoáru Deep Purple. Tie zazneli v podaní poľskej muzikálovej speváčky a herečky Kasie Laskay, britského speváka a skladateľa Stevea Balsama a rockovej skupiny Cry Free z Maďarska.

johlord1.jpg

Rozhovor Jona Lorda s Danom Hoťkom v denníku Pluska. Mimoriadna zmena programu Slovenského rozhlasu z dôvodu úmrtia spoluzakladateľa legendárnych Deep Purple, skladateľa a hráča na klávesové nástroje Jona Lorda.

Záznam si môžete vypočuť aj cez internet.

Zdroj: DOUBLE HEAD PRODUCTIONS, s.r.o.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET