Joe Bonamassa (US): Najlepší gitarista sveta vystúpi v pražskej Tipsport Aréne!

Legendárny blues – rockový gitarista a spevák Joe Bonamassa vystúpi už 28. februára 2012 v pražskej Tipsport Aréne.

Jeden z najlepších súčasných svetových gitaristov býva často krát priraďovaný na úroveň Jeffa Becka či Stevie Ray Vaughana. Už ako desaťročný predskakoval B.B. Kingovi a o dva roky neskôr koncertoval s hudobnými osobnosťami ako Joe Cocker, Buddy Guy, John Lee Hooker či Los Lobos. Guitarist Magazin Bonamassu nazval „novým kráľom blues“, Gibson.com prehlásil, že „v tejto chvíli neexistuje lepší gitarista ako Bonamassa“, v roku 2010 ho čitatelia časopisu Guitar Player zvolili za Najlepšieho gitaristu sveta a od roku 2007 získal už štyri krát titul najlepšieho bluesového gitaristu.

V Českej republike koncertoval už niekoľkokrát, ale teraz svoje nezabudnuteľné umenie prvý krát predstaví vo veľkej koncertnej hale, kde odohrá skladby aj zo svojho posledného sólového albumu Dust Bowl. Na pódiu budú Bonamassu sprevádzať špičkoví hudobníci. Tall Bergman na bicie, Rick Melick na klávesy a na basgitaru Carmine Rojas.

Joe Bonamassa (US)

Joe Bonamassa pochádza z New Hartfordu v štáte New York. V prostredí muzikantskej rodiny sa už ako malý chlapec začal prejavovať ako zázračné dieťa. Bonamassa si čoskoro vytvoril vlastnú kapelu Bloodline, ktorej členovia boli synovia slávnych hudobníkov: Waylon Kriger (syn Robbyho Kriegera z The Doors), Erin Davis (syn Milese Davisa) a Berry Oakley, Jr. (syn basgitaristu z Allman Brothers). V roku 2000 vydal prvý sólový album A New Day Yesterday, ktorý produkoval Tom Dowd. Od tej doby vydal ďalších 10 sólových albumov, záznamy živých koncertov, vrátane vypredaného koncertu v Royal Albert Hall v Londýne, kde účinkoval spolu s Ericom Claptonom a Paulom Jonesom.

Na jeseň minulého roka pracoval s Beth Hart na albume klasických soulových piesní Don´t Explain. Je členom „superskupiny“ Black Country Communion spolu s Glennom Hughesom (Deep Purple), bubeníkom Jasonom Bonhamom (Led Zeppelin, Foreigner) a klávesákom Derekom Sherinianom (Dream Theater, Billy Idol). Bonamassa nielen že odohrá v priemere 200 koncertov ročne (tento rok napr. vypredal halu Hammersmith Apollo v Londýne dva večery po sebe), ale je taktiež hovorcom programu Blues In The Schools, kde ako dobrovoľník behom turné prednáša skupinám stredoškolských študentov o koreňoch a dedičstve amerického blues.

Joe Bonamassa (US)
28. 2. 2012, 20:00, Tipsport (Tesla) Aréna, Praha
Vstupenky sú v predaji v sieťach Ticketportal a Ticketpro.
Ceny vstupeniek: 690 – 1.190 Kč (VIP 1.790 Kč)

Zdroj: Barbora Drahovská, PR manager za SR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET