JEROME ISMA-AE V ROZHOVORE: V TRENČÍNE OTESTUJEM NOVÚ HUDBU.

Nemecký trancový producent Jerome Isma-Ae sa predstaví na Armada stagi festivalu EDMANIA už v piatok 9. decembra. Odpovedal na naše zvedavé otázky a prezradil, že do Trenčína sa už veľmi teší. 

Si jeden z najpredávanejších nemeckých producentov a DJov dnešnej doby. Skús pokračovať v nasledujúcej vete prosím. Môj život za posledných 10 rokov…
Tvoje slová sú trochu prehnané, ale ďakujem sú milé. Za posledných 10 rokov som cestoval po celom svete, vyšlo mi viac ako 100 produkcií a remixov, stretol som veľa úžasných ľudí a stal sa otcom. 

 Vráťme sa do minulosti, pamätáš si aké bolo tvoje vysnívané povolanie, keď si bol dieťa?
Chcel som sa stať astronautom.

 Koľko si mal rokov, keď si sa začal venovať produkcii?
Produkovať elektronickú hudbu som začal v 14 rokoch.

Akú skladbu hráš vo svojich setoch, ktorá sa líši od tvojho bežného štýlu?
Hrám všetky druhy trackov od progressive až po techno house, techno a deep house v závislosti od miesta a času. 

sb_jerome_isma-ae

Prešiel si rôznymi žánrami ako rock/metal, house, techno, drum&bass, klasickou hudbou, chillout a trance, Znamená to, že si otvorený všetkým novým štýlom? S ktorým prichádzaš najčastejšie do kontaktu? 
Najviac sa prikláňam k progressive house.  

Si majiteľom vydavateľstva Jee Productions a vydávaš tiež na Armade. Ako vyberáš tracky pre svoj label a aké tracky vyberáš pre Armadu? Je medzi nimi nejaký rozdiel?
Momentálne vydávam moje tracky pod značkou Jee Productions, Armada zastrešuje manažment a distribúciu. Ale občas vydávam tracky aj cez Anjunabeats, mám s nimi dlhoročné skúsenosti. Začal som s nimi spolupracovať v roku 2008.

Máš nejaké plány so svojím labelom? Pracuješ na novom albume?
Mnoho skvelej hudby vyjde v najbližších mesiacoch práve vo vydavateľstve Jee, viac informácii už čoskoro!

Heatbeat (pozn. redakcie – argentínske trance duo) napísali na svoj Twitter, že keď hrajú tvoj remix tracku Nana, všimli si, že zrazu začnú všetci sexy tancovať. Spozoroval si to aj ty?
Áno, tento track je veľmi energický a sexy. 

Tvoj spomínaný remix Nana z produkcie Orkidea bol taktiež podporený v Kryderovom „Kryteria radio show“. Máš nejakú radu pre nových a prichádzajúcich umelcov na scénu. 
Najdôležitejšie je nájsť si svoj vlastný štýl. Sú tu milióny DJov a Producentov, a keby každý kopíroval každého, všetko znie rovnako. Takže zostaň jedinečný!

Máš pripravené niečo špeciálne na EDMANIU, ktorá sa bude konať už onedlho v Trenčíne? 
Áno, mám 5 nových, ešte nevydaných trackov, ktoré chcem otestovať. Veľmi sa na to teším! 

EDMANIA 2016
Dátum: piatok 9.12.2016
Čas: 19:00 – 6:00
Miesto: EXPO Center Trenčín
Stages: Armada Music & Doorn Records
DJs: Sander Van Doorn, Firebeatz, Matisse & Sadko, Curbi, Julian Jordan, Redondo, Omnia, Jorn Van Deynhoven, Jochen Miller b2b Husman, Jerome Isma-Ae, Alexander Popov, Protoculture, David Gravell, Driftmoon b2b ReOrder, Drahosh, Manene, Nick Hardin, Lady A, Martin Michniak a Soul Mirror

Aktuálne info sledujte na FACEBOOK EVENTe ► https://bit.ly/EDMANIA2016
PREDPREDAJ LÍSTKOV: https://bit.ly/EDMANIA2016_tickets

edmania_winter_2016_8_web

Zdroj: EdMania