Jelly Belly – This Ain’t No (EP)

Po dvoch štúdiových nahrávkach Deaf Till 30 EP a Über Alles EP, ktoré zaznamenali pozitívne ohlasy u hudobnej kritiky, košickí JELLY BELLY nasledujúce tri roky najmä usilovne koncertovali po celej Európe a popri tom tvorili a nahrávali nový materiál. Päť sugestívnych nových skladieb je tu opäť vo forme EP, opäť na vinyle a opäť s úderným názvom. This Ain’t No práve vychádza na Deadred / Starcastic.

Inšpirácia prišla tentokrát z magického miesta na americkom stredozápade. Michigan Central Station, T, sqwo?, Blues, New Border predstavujú symboly, monumenty, jazyky a remeslá mesta miest – Detroitu. Iggy Pop, Diana Ross, Madonna, Detroit Red Wings, všetci rodáci z downtownu alebo pripojených predmestí, ktoré v chalanoch z JELLY BELLY vyvolávajú nepravdepodobnú podobnosť s minulosťou, prítomnosťou i budúcim časom ich domova. Do zvuku, ktorý reprodukujú pomocou gramofónovej technológie schovali tlkot nevetranej dodávky, točivý moment práčky, perúcej týždeň zafajčené oblečenie, rytmus prázdnych pohárov dopadajúcich na drevený stôl, vysoké frekvencie aparatúry žijúcej si svoj vlastný život, tristo vlakových nádraží, pol storočia železiarní Košice a dva milióny sprostých slov. This Ain’t No venujú všetkým osobám, miestam a mestám, ktoré formovali ich myslenie.

jb-this_aint_no_vinyl.png

Nahrávanie EP prebehlo v rôznych časových intervaloch v trenčianskom štúdiu Men-at-Sound pod producentským dohľadom Matesa Homolu (inak Autumnist), mastering nahrávky si vzal na starosť Anders Peterson z Ghostsounds Mastering & Post vo švédskom Štokholme. Obal EP je inšpirovaný fotografiami od umelca Tonydetroit a do výslednej podoby ho graficky spracovala Danka Bodnárová.

This Ain’t No vychádza v podobe 12-palcového vinylu a digitálne v MP3, FLAC atď., stiahnuť sa dá zdarma alebo s dobrovoľným finančným príspevkom. Dosku aj súbory je možné získať zo stránok oboch vydavateľstiev a Bandcamp profilu kapely, do kamenných obchodov na Slovensku zabezpečuje distribúciu Wegart.

JELLY BELLY bio:

Košické kvarteto JELLY BELLY sami seba označujú za „psycho-indie-shoegaze“ kapelu, ktorá sa s osobitou invenciou a mierou reflexie ohliada za 90. rokmi v hudbe. Ich sonické experimenty, nepredvídateľné skladbové štruktúry, psychadelický post-rockový opar nad zasnenými gitarovými plochami a spev jemne utopený v nánosoch hluku z nich robí jednu z najosobitejších hudobných zoskupení na slovenskej scéne. Bez rozpakov priznávajú svoje hudobné idoly Sonic Youth, My Bloody Valentine alebo trebárs Working For A Nuclear Free City, rovnako ako svoju oddanosť (nielen) košickému hokeju a „Vežet“. Tú vyjadrili naplno na svojom debutovom EP Deaf Till 30 (2011, Deadred / Starcastic Records), ktoré zaujalo a príjemne prekvapilo aj hudobných kritikov. Štylizovaná hokejka z obalu vinylovej EP platne, autorom ktorej je slovenský výtvarník Ján Vasilko (laureát Ceny Oskara Čepána), sa stala poznávacím symbolom týchto hudobných exotov. Pozitívny ohlas zaznamenali rovnako aj na svoj nasledujúci opus Über Alles EP (2012, Deadred / Starcastic). Za posledné dva roky kapela obišla koncertne množstvo klubov a festivalov po celej Európe.

jb-this_aint_no_cover_800px

Jelly Belly – This Ain’t No (EP)
Vydavateľ: Deadred Records / Starcastic Records
Dátum vydania: 11. november 2015
Formát: MP3 / FLAC / AAC / WAV (free & pay-what-you-want download), 12“ vinyl
Katalógové čísla: DR-035 / STC055

Zoznam skladieb:
1. Michigan Central Station
2. T
3. sqwo?
4. Blues
5. New Border

Download:
jlybly.bandcamp.com/album/this-aint-no-ep
deadred.sk/releases/jelly-belly-this-aint-no/

Jelly Belly:
jlybly.bandcamp.com/
www.facebook.com/jlybly

Vydavateľstvá:
www.deadred.sk
www.starcasticrecords.cz

Distribúcia:
www.wegart.sk

Zdroj: Deadred Records*