JEDEN Z NAJVÝZNAMNEJŠÍCH ČESKÝCH ROCKOVÝCH GITARISTOV VYSTÚPI V BRATISLAVE !

Len  pred pár dňami mali aj slovenskí televízni diváci možnosť pozrieť si vo vysielaní Českej televízie dokumentárny film o fenomenálnom hudobníkovi, skladateľovi a gitaristovi MICHALOVI PAVLÍČKOVI. Po jeho odvysielaní nasledoval záznam jeho narodeninového koncertu so symfonickým orchestrom, speváckym zborom a viacerými hosťami, ktorý naplno ukázal šírku záberu tohto výnimočného hudobníka i jeho gitarové majstrovstvo.

Pre tých, ktorí patria k fanúšikom Michala Pavlíčka a nestihli tento televízny program ponúkame jedinečnú príležitosť zažiť večer s týmto skvelým človekom a hudobníkom naživo v tak povediac rodinnom prostredí. Už na budúci týždeň sa totiž Michal Pavlíček a jeho trio predstaví bratislavskému publiku na komornom koncerte. Koncert sa koná 5.10.2017 o 19:00 hod v priestoroch Domu kultúry Devín.

Výpočet hudobných a skladateľských aktivít tohto neúnavného gitarového mága by zabral celé stránky, spomeňme teda aspoň niektoré. K tým, ktoré sa stali nezameniteľnou a nezabudnuteľnou súčasťou československej rockovej histórie patrí celkom určite TV cyklus Na Kloboučku, v ktorom dlhé roky pozýval na pódium k spoločnému hraniu skvelých známych i menej známych hudobníkov. Záznamy z týchto sessions patria k tomu najlepšiemu, čo v československej hudbe vôbec vzniklo. Okrem toho sa neúnavne venuje skladaniu hudby k muzikálom, baletom i divadelným predstaveniam, komponovaniu scénickej i filmovej hudby a to nielen doma, ale aj v zahraničí ( napr.pre BBC), podieľal sa na desiatkach CD, či už ako hráč alebo autor hudby, spolupracuje s Bárou Basikovou či Kamilom Střihavkom, pre ktorého napísal okrem iných aj pesničku Země vzdálená. Je držiteľom mnohých ocenení a viacerých Zlatých i Platinových platní a členom Beatovej siene slávy. Je ťažko uveriteľné, že popritom všetkom stíha ešte aj živé hranie a to dokonca vo viacerých fungujúcich zoskupeniach, ale je to tak. Ku kultovým a dnes možno bez nadsázky povedať už legendárnym patria skupiny Pražský výběr či Stromboli,  je členom Supergroup, s obľubou však vystupuje aj v menších zostavách v duu s Monikou Načevou, BSP či v minulosti s vynikajúcim inštrumentálnym triom Big Heads.

V Bratislave sa predstaví s triom, v ktorom s ním stabilne hrajú vynikajúci muzikanti – Miloš Meier (bicie), Martin Ivan (basgitara) a Michal Nejtek (klávesy). Miloš Meier patrí v súčasnosti k špičke českej bubeníckej scény, napriek relatívne mladému veku (33 rokov)  má za sebou bohaté hudobné skúsenosti. Je tak povediac multižánrovým hráčom – vystupoval s BSP, hráva ako člen doprovodnej skupiny Kamila Střihavku Leaders! či skupiny Václava Noid Bártu a v neposlednom rade je bubeníkom metalových Dymytry. Už z vymenovania skupín, v ktorých aktívne hráva je jasné, že je muzikantom ktorý zvláda viaceré žánre – od hardrocku, cez pop, jazz až ku heavymetalu. Patrí k najvyhľadávanejším štúdiovým hráčom a  jeho tvárnosť a muzikalita tvorí absolútne skvelý rytmický základ pre bravúrne Pavlíčkove sóla. Ďalším zo spoluhráčov, ktorý sa v tento večer v devínskom kulturáku predstaví je slovenský rodák Martin Ivan. Podobne ako jeho spoluhráč je multižánrovým hráčom, pohybuje sa na jazzovej, latino i rockovej scéne, hráva v BSP, v doprovodnej skupine Anety Langerovej, v kapele Krucipüsk a Precedens a v spomínanom triu s Michalom Pavlíčkom. Ako štúdiového muzikanta ho môžete počuť aj na albumoch skupiny Tango, Leška Semelku či Richarda Müllera. Tretím členom tria je hráč na klávesové nástroje Michal Nejtek, absolvent kompozície na Hudobnej akadémii v Prahe, frekventovaný autor súčasnej vážnej hudby no zároveň aj člen takých hudobných zoskupení akými sú David Koller Band, Agon orchestra či Michal Pavlíček trio. Venuje sa vážnej i scénickej tvorbe, ale ako budete môcť sami počuť, cudzia mu nie je ani rocková platforma.

Vo štvrtok 5.10. 2017 večer sa teda máme na čo tešiť – vynikajúci muzikanti, skvelá hudba z autorskej dielne Michala Pavlíčka a nezameniteľná rodinná atmosféra malého kultúrneho domu sú vynikajúcim tipom, ako stráviť tento večer. Posledné vstupenky sú ešte k dostaniu na www.drhorak.sk, v kamennej predajni Dr.Horák na Medenej 19 a v sieti Ticketportal.sk.

MICHAL PAVLÍČEK a TRIO
5.10.2017, 19:00 hod, Dom Kultúry Devín, Bratislava

Zdroj: TS
Foto : Michal Baumbruck