In Jazz We Trust: Daniel Čačija & Elina Viluma.

Na ďalšom pokračovaní našej jazzovej série In Jazz We Trust sa predstaví vychádzajúca hviezda jazzového spevu a držiteľ prestížnej ceny časopisu Downbeat, Daniel Čačija.

Je ostrieľaným sólistom BuJazzO (Bundes Jazz Orchester), s ktorým mal možnosť spievať po boku Kurta Ellinga. S Danielom si zaspieva aj lotyšská vokalistka Elina Viluma, ktorá tiež patrí do tradičnej zostavy BuJazzO.

Dvadsaťosemročný chorvátsky spevák a klavirista je čerstvým absolventom magisterského štúdia na jazzovej univerzite ,,Kunstuniversität Graz”, kde študoval u americkej pedagogičky, klaviristky a speváčky Dena DeRose.

https://www.youtube.com/watch?v=bTO5nenZEzU

V roku 2013 bol ocenený prestížnou americkou cenou Downbeat Music Award 2013 za najlepší jazzový sólový výkon. Po Európe vystupuje so svojou formáciou Daniel Cacija Quintet, s ktorou momentálne pracuje na svojom debutovom albume. Je ostrieľaným sólistom BuJazzO (Bundes Jazz Orchester), s ktorým mal možnosť spievať po boku Kurta Ellinga.

S Danielom si zaspieva aj lotyšská vokalistka Elina Viluma, ktorá tiež patrí do tradičnej zostavy BuJazzO. Táto mladá umelkyňa naberala svoje skúsenosti od tých najväčších majstrov ak sú Jay Clayton, Charenee Wade, Billy Hart, Jeff Ballard, Oliver Lake, Michele Hendricks a Kevin Mahogany. So svojou vlastnou kapelou pravidelne vystupuje po Európe. Pred nedávnom Elina vystúpila s HR Bigband (Frankfurt Radio bigband) s funkovou legendou Joe Bowie.

Lístky pri vstupe za skvelú cenu 6€.
https://www.facebook.com/events/1462967570608809/

InJazzWeTrust

Zdroj: Nu Spirit