Jasná páka príde do Flédy s Davidom Kollerom.

Česká legenda Jasná Páka vyráží na turné v doprovodu Davida Kollera. V názvu svého turné – Stará Vlna s Novým obsahem Jasná Páka odkazuje na známý článek časopisu Tribuna z roku 1983. Turné je tak částečně vzpomínkou na dobu temna, kdy kapely alternativní rockové scény podléhaly perzekucím ze strany totalitního režimu.

V roce 2011 oslavila Jasná Páka 30 let úspěšným koncertním turné. Na rozdíl od své koncertně aktivní „sestry“ Hudba Praha je Jasná Páka v dnešní době pouze občasně působící projekt a proto je každý koncert pro fanoušky svátkem.

Znovuzrození kapely proběhlo v roce 2006 k 25 letému výročí. Jasná Páka se při tom spojila s postavou brněnské nezávislé scény Petrem Vášou, který ztělesňuje vlastnosti frontmana, jakým byl původní zpěvák Vladimír Albrecht, který po zákazu a následně nuceném rozchodu kapely přestal hudebně působit.

Zároveň se sešli dva zakládající členové Jasné Páky – David Koller a Michal Ambrož a domluvili se, že při příležitosti otevření nového pražského multikulturního centra MeetFactory by mohla zahrát i v nějaké podobě tato kapela. Zážitek z výše uvedeného koncertu v M.F. byl spouštěcím mechanismem domluvy Davida a Michala s Petrem o možném comebacku J.P.

Michala Ambrože, Davida Kollera a Petra Vášu v kapele Jasná Páka doplňují: kytarista Vladimír Zatloukal, basista Marta Minárik, (dlouholetá spolupráce s Davidem Kollerem v Lucii a Kollerbandu). Tradiční ženské vokály obstarávají zpěvačka Petra Studená a dcera Michala Amrože Magdalena Ambrožová. Na housle, klávesy a kytaru hraje Radovan Jelínek (Nšo-či, Divoký srdce).

Jasná páka
18. dubna 2013
Fléda, Brno

Vstup: 200/250 CZK

Zdroj: Fléda