Janka Kozakova z Mukatada nahrala duet s Petrom Lipom!

Jedinečné spojenie dvoch charizmatických interpretov. Janka Kozáková z Mukatada nahrala duet s Petrom Lipom!

Krásna speváčka skupiny MUKATADO Janka Kozáková a jazzová žijúca legenda Peter Lipa sa stretli v nahrávacom štúdiu a naspievali duet. Vznikla z toho hudobná lahôdka s názvom Vekový rozdiel, ktorú speváci dnes predstavili.

IMG_0784

A je to neuveriteľné, ale Peter Lipa doteraz nemal vo svojom repertoári žiadny duet so speváčkou, takže ide o jeho prvotinu!

„Peter Lipa je pre mňa výrazná hudobná osobnosť, má svoj názor, skúsenosti, ktorými si prešiel…., a to sa mi veľmi páči. Na jeho koncerty chodím cca od 14 – tich rokov, je to jeden z mojich najobľúbenejších interpretov, vždy hrá s výbornými muzikantmi a má kvalitné piesne. Z jeho koncertov som sa vždy veľa naučila. A ešte k tomu organizuje jeden z naj festivalov na Slovensku – Bratislavské jazzové dni,“ povedala speváčka Mukatada Janka Kozáková.

A ďalej dodala: „Minulý rok som sa zoznámila s textárom Rudom Rusiňákom, ktorý spolupracuje aj s Petrom Lipom a napísal mu množstvo úžasných textov. Jedným z nich boli Maturantky a keďže túto pieseň mám veľmi rada, kontaktovala som ho. Keď sme sa rozprávali, spomenula som mu, že by som rada spolupracovala s Peťom Lipom. Rudo navrhol, aby sme skúsili napísať text a ponúkli ho Peťovi. Nakoniec to vyšlo a ja sa zo spoločnej pesničky veľmi teším. Dokonca, ako som sa neskôr dozvedela, som prvá speváčka, ktorá s Peťom Lipom naspievala duet! A to je pre mňa veľká česť,“  neskrývala nadšenie zo spolupráce Janka Kozáková.

„Spolupráca s Jankou bola od prvej chvíle veľmi príjemná a profesionálna. Pôvodne sme sa síce dohodli, že obaja skúsime vymyslieť svoju verziu pesničky, ale keď som od Janky dostal jej “demáč”, tak už som ďalej nerozmýšľal nad  mojou verziou,“ prezradil Peter Lipa a dodal, že rád spoznáva nových ľudí z muzikantskej brandže, preto sa spolupráci vôbec nebránil. „Mukatado poznám ešte z obdobia, keď ašpirovali na reprezentáciu Slovenska v Eurosongu a okrem toho som poznal aj hudobníkov, ktorí v kapele hrali.“

Text k skladbe, ktorú nahrali v banskobystrickom PJ SOUND STUDIU, napísal spomínaný Rudolf Rusiňák, hudbu zložila speváčka Janka Kozáková.

„Text pesničky je o tom, že vek v našom živote nič neznamená, viacerí skôr narodení sa cítia ako mladíci a dokonca aj napriek vyššiemu veku vedia tak aj spievať. A nemajú problém zaspievať si aj s kolegyňou o dve generácie mladšou a stále im to ladí J,“ povedal k textu jeho autor Rudolf Rusiňák.

foto

A Janka ho len doplnila: „Je to o tom, že vek nič neznamená, podstatné je, ako sa cítime, čo robíme a aký máme pohľad na veci.“

A ako prebiehalo samotné nahrávanie? „Bolo to super. Na Peťovi si najviac vážim jeho pokoru, skúsenosti a profesionalitu. Je to úplný pohoďák s veľkým zmyslom pre humor a myslím, že sme si úplne sadli. Veľmi som bola zvedavá, ako tú pieseň pojme. A aj keď som bola pripravená na to, že si ju prispôsobí, v pozitívnom zmysle ma prekvapilo, aké použil frázovanie, bolo to pre mňa veľmi inšpiratívne. Veľmi sa teším z výsledku, pieseň je podľa mňa úžasná,“ doplnila Janka Kozáková.

foto Janka Kozakova a Peter LipaF

Zdroj: Mukatado