Jana Kirschner má za sebou unikátne turné MORUŠA:ČIERNA Tour a vydáva výberové CD!

Jana Kirschner má za sebou úspešné turné po Slovensku MORUŠA: ČIERNA Tour. Očarujúca šou, ktorá bola ohromným audiovizuálnym zážitkom, očarila publikum! Mágia fungovala na pódiách všetkých miest, ktoré hudobníci navštívili natoľko, že Jana sľubuje jarné pokračovanie turné.

Úspešná hudobníčka sa rozhodla potešiť fanúšikov ďalším výnimočným počinom. Vydáva výberové CD s názvom „16 naj pesničiek“, na ktorom sú najväčšie Janine hity. Výberový album obsahuje okrem klasických hitov aj viacero slávnych duetov a pieseň „Voda divoká“, ktorá doteraz na žiadnom nosiči nevyšla.

Jana Kirschner ohúrila Slovensko! Jedinečné turné MORUŠA: ČIERNA Tour malo ohromný úspech. Ukončila ho vypredaným koncertom v bratislavskej Starej tržnici. Publikum doslova dostala do vytrženia. Predviedla mu magickú šou, ktorá bol pastvou nielen pre uši, ale aj pre oči!

“Reakcie boli skvelé. Mnohí ľudia mi dokonca povedali, že to  bol najlepší koncert v ich živote a že by ho chceli vidieť na väčších pódiách. Turné bolo pre mňa naozaj zaujímavou skúsenosťou a to nielen geograficky. Bolo tiež prieskumom, ako v jednotlivých mestách funguje kultúra. Mali sme naozaj skvelé prijatia. Napríklad v Banskej Bystrici, v Žiline, v Nitre, v Košiciach. Ľudia reagovali úžasne. Aj preto verím, že sa nám tento projekt ešte podarí dať dokopy a na budúci rok zahráme nejaké koncerty pre tých, ktorí teraz nemali šancu Morušu vidieť,” teší sa skvelá Jana Kirschner.

Skladateľka a speváčka Jana Kirschner sa rozhodla potešiť fanúšikov ďalším výnimočným počinom. Vydáva výberové CD so 16-timi veľkými hitmi.

“Na albume „16 naj pesničiek“ je okrem klasických známych skladieb aj viacero duetov, napríklad s Mekym Žbirkom, Jaromírom Nohavicom, so skupinou Korben Dallas, či s Petrom Hapkom. Po prvý raz dokonca vychádza na nosiči pieseň „Voda Divoká“. Jednoducho, na tejto výberovke sú tie najväčšie hity, ktoré sú prierezom mojej 18-ročnej kariéry,“ vraví oceňovaná hudobníčka Jana Kirschner.

Jana_Kirschner_IMG_5787

Výberový album je druhým v poradí, no je celkom iný ako ten prvý. Na niektoré songy má Jana výnimočné spomienky.

“Pre mňa je veľmi emotívny duet s Petrom Hapkom, keďže tento umelec nedávno odišiel a veľmi nám všetkým chýba. Spolupráca s ním bola pre mňa vždy veľmi silným zážitkom. Mám rada aj piesne s ďalšími interpretmi. Napríklad „Oh me oh my“ s Mekym bola mojim prvým českým singlom a uviedla ma na českú scénu. Skladba s kapelou Jelen bola najhranejšou piesňou v českých rádiách v minulom roku a pri jej vzniku naozaj nik netušil akým hitom sa stane. Každý song na albume má svoj príbeh, svoj čas a miesto v mojom živote. Je to veľmi pekný výber. Pri jeho zostavovaní som bola hrdá na to, že naozaj máme čo ponúknuť,“ netají radosť Jana Kirschner.

Napriek tomu, že posledným projektom MORUŠA sa Jana dostala do celkom novej hudobnej polohy, staršie hity má stále veľmi rada a hráva ich aj na koncertoch.

Tieto skladby patria ku mne, bez nich by som sa nikdy nedostala ku „Krajine Rovine“ ani k albumom „MORUŠA: BIELA a MORUŠA: ČIERA“. Preto som za ne rovnako vďačná a mám ich rada. Mnohé z nich hrávam na koncertoch dodnes. Najväčší úspech majú piesne „Líška“, „Modrá“ , „Na čiernom koni“ a „Pokoj v duši,“ uzatvára Jana Kirschner.

Jana_Kirschner_IMG_5790

Všetky informácie o ďalších aktivitách Jany Kirschner nájdete na www.janakirschner.com a na https://www.facebook.com/janakirschner?fref=ts

Jana Kirschner
(16 naj pesničiek-tracklist)

 1. V cudzom meste
 2. Líška
 3. Modrá
 4. Žienka domáca
 5. Bude mi lehká zem – duet P. Hapkom
 6. Oh me, Oh my – duet M. Žbirkom
 7. Okolo nás
 8. Another Day
 9. Shine
 10. Na čiernom koni
 11. První noc novém bytě – duet J. Nohavicom
 12. Pokoj v duši
 13. Keby si bol môj
 14. Co bylo dál?- skupina Jelen a JK
 15. Spolu – skupina Korben Dallas a JK
 16. Voda divoká

Zdroj: Propaganda House s.r.o.