Jana Kirschner bude v Záhrade spievať už od rána.

Uplynulý rok sa zásadne podpísal na životoch mnohých umelcov a umelkýň. Svoje o tom vie aj speváčka a skladateľka Jana Kirschner, ktorá sa niekoľko mesiacov nemohla stretnúť so svojím početným publikom na Slovensku. Takmer po roku sa však so svojou tvorbou opäť vracia z Londýna domov a medzi jej koncertnými zastávkami v auguste nemôže chýbať ani banskobystrická Záhrada.

“Janine koncerty v Záhrade pre nás boli vždy špeciálne, pretože jej hudba nás sprevádza od našich osobných začiatkov. Ako jedna z mála domácich interpretiek sa nebojí objavovať nové hudobné polohy, a pritom ostáva sama sebou,” opisuje svoj vzťah k jej tvorbe Kristína Chmelíková, jedna zo zakladateliek bystrickej Záhrady. Práve tam Kirschner odohrá 14. augusta hneď dva špeciálne koncerty.

Dávnejšie, ale aj novšie skladby tejto speváčky a skladateľky budú znieť v Záhrade už od rána. Miestni organizátori totiž po prvýkrát vyskúšajú koncept raňajkového koncertu pre rodiny s deťmi – a nielen pre nich -, ktorý začne o 10:00. Bude to dopoludňajšia hudobná slávnosť pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať dobrú živú hudbu o čosi skôr ako je zvykom – samozrejme aj s rannou kávou.

Jana Kirschner v Banskej Bystrici nesklame ani fanúšikov a fanúšičky jej atmosférických večerných vystúpení. Podobne ako ráno, aj po 19:00 odohrá v komornej zostave svoj repertoár zložený z piesní, ktoré nahrala už na album V cudzom meste ako dvadsaťročná, ale aj piesne z neskorších albumov Krajina rovina a Moruša. Či už sa rozhodnete pre ranné alebo večerné vystúpenie, jej návrat na bystrické pódium sľubuje opäť výnimočný zážitok.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Predpredaj vstupeniek:
Raňajky – http://tootoot.fm/sk/events/60eec2938544aa05c0c47ab1
Večer – https://tootoot.fm/sk/events/60eec3c08544aa05c0c58bb2

Zdroj: TS