James Blunt budúci týždeň na Slovensku: Na pódium si pozve aj talentovanú Zuzanu Mikulcovú!

James Blunt vystúpi už budúci utorok 28. októbra 2014 v bratislavskej Aegon Arene. Špeciálnym hosťom anglickej hviezdy bude slovenská speváčka Zuzana Mikulcová so svojim akutistickým setom, na pódiu ju budú sprevádzať dvaja muzikanti.

Je to veľká výzva, ešte som pred takým množstvom ľudí na pódiu nestála,” usmieva sa talentovaná hudobníčka, ktorá v roku 2009 získala hlavnú cenu súťaže Nové tváre slovenského jazzu. “Nesmierne si cením takúto príležitosť a bude mi cťou tam zahrať pár mojich piesní. S chlapcami sa už veľmi tešíme.” Posledné voľné vstupenky sú ešte v predaji v sieti Eventim.sk.

Zuzana Mikulcová dlho pôsobila ako speváčka v rôznych kapelách, autorský projekt Zuzany Mikulcovej funguje približne rok a pol. Piesne žánrovo nedefinuje, vníma ich ako fúziu viacerých pohľadov a smerov, ale čo všetky piesne spája je istá výpoveď v textoch, ktoré píše v slovenčine. Zuzana pochádza z Rimavskej Soboty, hudbe sa venuje od detstva.

zuzana_mikulcova

Konzervatórium vyštudovala v Prahe odbor skladba a aranžovanie populárnej hudby a odbor populárny spev. Momentálne navštevuje VŠMU v Bratislave. Veľkým prínosom pre ňu bola spolupráca s kapelou Sanyland, po boku výborných muzikantov ako Juraj Griglák, Peter Binder, či Peter Szabados. V roku 2009 Zuzana získala hlavnú cenu súťaže „Nové tváre slovenského jazzu“, organizovanej Slovenskou jazzovou spoločnosťou. Predstavila sa aj v televíznom programe “Legendy popu”.

James Blunt_press 2013

Nekorunovaný kráľ “slaďákov” James Blunt v Bratislave predstaví najmä hity ako You’re Beautiful, 1973, Goobye My Lover, Same Mistake, Wisemen, Stay The Night či Carry You Home. Štyridsaťročný rodák z anglického mesta Tidworth prinesie aj nové skladby z aktuálneho albumu Moon Landing, podľa ktorého pomenoval celé svetové turné “Moon Landing 2014 World Tour”. Z tejto nahrávky pochádza aj aktuálny hit Bonfire Heart, ktorý napísal spoločne s lídrom skupiny One Republic Ryanom Tedderom. V predaji v sieti Eventim.sk sú už len vstupenky na státie za 39,- eur. Sedenie aj VIP lístky sú už vypredané.

Vstupenky: https://www.eventim.sk/sk/vstupenky/james-blunt-bratislava-aegon-arena-ntc-672562/performance.html
Oficiálny Facebook: https://www.facebook.com/publique.sk

JAMES_BLUNT_PLAGAT_A1_resize

Zdroj: NuCoast