„Ja a Ty“ spieva Samo Tomeček v novinke, ktorú venoval svojej žene a všetkým zaľúbeným novomanželom!

Spevák a skladateľ Samo Tomeček je dokonalý romantik. Pre manželku Sophie zložil pieseň „Ja a Ty“. Klavírnu baladu venoval svojej krásnej žene a všetkým zaľúbeným novomanželom. Hudbu k novinke má na konte Samo, s textom mu pomohol kamarát Suvereno. Pozrite si klip „Ja a Ty“, v ktorom sa Samo a Sophie vrátili na prekrásne miesta svojho svadobného obradu!

Samo Tomeček sa novinku rozhodol vydať na prvé výročie svadby. Hudbu zložil sám a text napísal spolu so Suverenom za jediný večer. Dokonca v ten večer zmenil celú formu piesne a zložil ďalšiu slohu.

„Skladbu pre manželku som pôvodne plánoval zložiť už minulý rok ku svadbe. Žiaľ, nestihol som to. Potom som tomu nechal voľný priebeh a jeden večer som začal hrať na klavíri a tak vznikla táto pieseň pre moju Sophie. Skladal som ju nakoniec dlhšie. Mal som pôvodnú verziu, ktorá sa líšila od finálnej, takže mi trvalo aj pol roka, kým som našiel správne tempo, text a výraz. Chcel som ju nahrať a naspievať tak, aby som vedel všetko naspamäť a preto som si ju tajne hrával, keď manželka nebola doma. Samozrejme nakoniec aj kvôli klipu a spoločnému nakrúcaniu, som ju Sophie zahral, aby mala premiéru iba ona,“ prezradil Samo Tomeček.

Klip „Ja a Ty“ má na konte režisér Peter Kanda, s ktorým Samo Tomeček nakrúcal po prvýkrát. Nakrúcalo sa v lokalitách Samovej svadby v Považskom Podhradí a v okolí Považskej Bystrice.

„Návrat na miesta svadby bol pre nás veľmi príjemný. Vynorili sa nám krásne spomienky. Je až neuveriteľné, ako ten čas letí a že sme manželia už rok. Nakrúcali sme tri dni, predtým sme samozrejme vymýšľali scenár, takže sme sa zapájali aktívne do tvorby klipu všetci traja. Bolo to jedno z najveselších nakrúcaní, ktoré som zažil. Navzájom sme si veľmi sadli a naozaj sme sa veľa nasmiali. Zažili sme samozrejme aj ťažšie chvíle, keď som napríklad musel oboch presviedčať, aby sme sa vyškriabali na Manínsku Tiesňavu a im sa vôbec nechcelo. V Hlbokom nad Váhom sme zašli až k vodopádu, tiež sme boli na Považskom hrade, v kaštieli Burg v Považskom Podhradí. Nakrúcanie sme uzavreli na mojej prvej ZUŠ-ke Jána Albrechta v mojej rodnej Petržalke zábermi s klavírnym krídlom,“ hovorí Samo.

V klipe účinkujú manželia Samo a Sophie Tomečkovci. Klip nie je len romantický, ale má aj zápletku.

„Spoločný život totiž nie je len idylický, ale občas aj trošku výbušnejší, čo v našom prípade platí, pretože si myslím, že zdravé hádky ku vzťahom patria. Naozaj sa nenudíme a máme radi cestovanie, preto sme aj námet klipu zvolili cestovateľský. Verím, že sa v ňom viaceré páry nájdu. Ja osobne som stále zamilovaný. Bez toho by som už nedokázal existovať. Pre mňa je láska v živote extrémne dôležitá. Na svadbu mám tie najkrajšie spomienky, bola naozaj čarovná. Verím, že na ňu budem do konca života spomínať rovnako,“ vyznal sa Samo Tomeček.

Samo a Sophie oslávili výročie svadby výletom po Slovensku. Teraz už spevák a skladateľ pracuje na ďalších pesničkách a na sólovom albume, ktorý by mal vyjsť na budúci rok. Samo Tomeček sa hudbe venuje už od šiestich rokov. Kariéru odštartoval v roku 2005 v prvom ročníku súťaže Slovensko hľadá Superstar. Na konte má štyri štúdiové albumy a viaceré spolupráce s rôznymi interpretmi. Od roku 2013 spieva v úspešnej relácii Milujem Slovensko. Získal prestížne spevácke ocenenie v Moskve a dvakrát sa umiestnil v top 3 Spevák roka v ankete OTO. V roku 2019 dokončil doktorandské štúdium na FiF UK v Bratislave v odbore Muzikológia a vydal svoju prvú monografiu „Vokál v (pop)rockovej hudbe na Slovensku“.

Web: http://www.samueltomecek.com
Facebook: https://www.facebook.com/samuel.tomecek/
Youtube: Samuel Tomecek
Instagram: @samueltomecek

Zdroj: NK Factory
Foto: Kristína Holecová