Ivan Kral prichádza s novým albumom Colors a vyráža hneď po českých kluboch!

Jeden z celosvetovo najslávnejších hudobníkov českého pôvodu, Ivan Kral, vydáva budúci týždeň 14.9.2018 úplne nový album. Jeho novinka Colors obsahuje aj pieseň, napísanú pred viac ako štyridsiatimi rokmi pôvodne  pre Debbie Harry.

Nový album Colors Ivan Král nahral na prelome jara a leta minulého roka v slávnych Pearl Sound Studios blízko Detroitu, kde v minulosti nahrávali okrem iného aj Led Zeppelin, Soundgarden či Eminem. „Ve studiu jsme po celou dobu nahrávání byli jenom čtyři. Majitel studia a koproducent Chuck Alkazian, moje žena Cindy Hudson, která je rovněž autorkou několika textů, kytarista Zachary Radcliff a já,“ hovorí Ivan Kral, ktorý je tiež producentom albumu a okrem spevu nahral aj všetky gitary, basgitary a klávesy. Za bicie si v niekoľkých piesňach sadol aj už spomínaný majiteľ štúdia Chuck Alkazian. „Kdybych měl vybrat jednu skladbu, která se mi z alba líbí úplně nejvíc, pak by to asi byla All Your Yesterdays. A to zejména kvůli nádhernému textu od Cindy o životě, který jde svou cestou přes všechny vzestupy a pády,“ dodáva Ivan Kral. Na albume je medzi pätnástkou piesní aj skladba It’s You, ktorú Ivan Kral napísal už v roku 1974 pre Debbie Harry. Do nej, ako priznáva, bol tak isto ako všetci ostatní v okolí, zamilovaný. Ďalšia zo skladieb, nazvaná Wasn’t It Great, je venovaná Hillymu Kristalovi, zakladateľovi legendárneho newyorského klubu CBGB.

Českí fanúšikovia Ivana Krala budú mať jedinečnú príležitosť počuť jeho piesne naživo ako prví na svete, keďže hneď týždeň po vydaní albumu vyráža na klubové turné. Doprevádzať ho budú gitarista Honza Ponocný (Meky Žbirka, Circus Ponorka), ktorý je jeho tradičným spoluhráčom na českých pódiach a ďalej napríklad bubeník Martin Kopřiva  či basgitarista Jakub Vejnar. Okrem piesní z nového albumu zahraje i svoje najväčšie hity zo 70.rokov, ktoré napísal pre speváčku Patti Smith. Ten najznámejší, Dancing Barefoot, sa dočkal sedemdesiatich prerábok od rôznych interprétov vrátane U2, Pearl Jam alebo Johnnyho Deppa a prestížny časopis Rolling Stone ich zaradil medzi 500 nejlepších piesní všetkých čias.

Ivan Kral, spolupracovník svetových hviezd, akými sú Iggy Pop, Patti Smith, John Cale, Debbie Harry alebo David Bowie, žije v USA už od roku 1966, keď nasledoval svojich rodičov pracujúcich v službách OSN. V deväťdesiatych rokoch sa začal vracať do Česka a stal sa vyhľadávaným producentom a  okrem iného spolupracoval aj so skupinami Lucie, Garáž, Mňága & Žďorp alebo Jiřím Suchým. Aj keď je známy predovšetkým ako muzikant a hudobný producent, za zmienku stojí aj jeho filmový počin z New Yourku 70.rokov. Predovšetkým snímok Blank Generations z roku 1976, zachytávajúci zrodenie punkovej scény.

TERMÍNY KONCERTOV:

18.9. PRAHA Lucerna Music Bar (Ivan Kral & Band)

19.9. BRNO Metro Music Bar (Ivan Kral & Band)

20.9. OSTRAVA Garage Club (Ivan Kral & Band)

22.9 BYSTRÉ v Orlických horách Centrum Elada (Ivan Kral a Jan Ponocný Duo)

23.9. ŽĎÁR N/S Městské divadlo (Ivan Kral a Jan Ponocný Duo)

26.9. OLOMOUC S-Klub (Ivan Kral & Band)

28.9. VYSOKÉ MÝTO M-Klub (Ivan Kral & Jan Ponocný Duo)

Zdroj: TS

Foto: Toko Shiiki