In Flames sa predstavia v Zlíne a v Prahe!

Švédská metalová jednička IN FLAMES vyráží na velké evropské turné, které nemine ani Česko, kde se populární seveřané představí hned na dvou koncertech, konkrétnì 4. října ve Zlínì a 7. října v Praze.


Hlavním motivem nastávajícího turné je hlavnì prezentace nové desky s názvem „Sounds of a Playground Fading“, která se stala nástupcem úspìšného posledního alba „A Sense of Purpose“ z roku 2008. Vstupenky na zlínský i pražský koncert jsou k dostání ve všech bìžných předprodejních sítích. Bližší informace získáte na webu www.obscure.cz.

IN FLAMES bývají v mnoha anketách označováni za nejlepší koncertní kapelu na metalové scénì. Tento fakt zajisté potvrdí i jejich čeští fanoušci, kteří mìli naposledy možnost kapelu shlédnout jak v netradičním klubovém prostoru Retro Music Hall, tak i nedávno na obřím pódiu Sonisphere festivalu. V obou zcela rozdílných prostorách IN FLAMES jasnì dominovali a jenom tak potvrdili, že hudebnì i lidsky dorostli do pozice svìtové kapely.

Pùvodnì zakladatelé proslulé gothenburgské melodic deathmetalové scény, kterou proslavili společnì se svými krajany z kapely AT THE GATES, nyní témìř stadionová kapela, která na sebe váže tisíce fanouškù napříč všemi kontinenty. I takto lze ve stručnosti zrekapitulovat již více než dvacetiletou kariéru IN FLAMES.

Ale jak to tak bývá, úspìch se rozhodnì nedostavil hned a skrývají se za ním roky tvrdé práce a nekonečného cestování za koncerty po celém svìtì. Ostatnì, koncertování, to je odpradávna hlavní priorita kapely, které se nevzdává ani po dvou dekádách svého fungování.

Odkazem na první etapu IN FLAMES jsou nesmrtelná alba jako „The Jester Race“, Whoracle“, „Colony “ nebo „Clayman “. Komerční úspìch a všeobecnou pozornost však kapele zajistili až další díla v podobì desek „Reroute to Remain“, „Soundtrack To Your Escape“, „Come Clarity “ nebo „A Sense of Purpose “.

Poznávacím znakem hudby IN FLAMES jsou po celou dobu hlavnì typicky hutné a melodické kytary hnané explozivní rytmikou. Ačkoliv postupem let přibylo vícero kláves a elektronických vložek, stejnì tak Anders Fridén přešel z growlingu na čistý vokál, stále mùžeme mluvit o typickém zvuku IN FLAMES, který si kapela drží témìř celou svou kariéru.

Díky tomu se IN FLAMES mohou opírat o přízeň svých dlouholetých fanouškù, stejnì tak ale úspìšnì oslovují i mladé generace posluchačù odkojených moderním metalem. Výsledkem jsou pak vyprodaná turné, která v nìkterých zemích pomalu „vytlačují“ kapelu z klubù až do sportovních hal.  Již nyní je jisté, že zlínské MoR Café a smíchovský klub MeetFactory si tak koncertem IN FLAMES odbudou velkou zatìžkávací zkoušku.

Jako support se na turné představí známá slovinská industriálnì metalová formace NOCTIFERIA, která bude propagovat zejména své poslední album s názvem „Death Culture“.


IN FLAMES (swe)
Special guest: Noctiferia (svn)
4.10.2011 Zlín – Masters Of Rock Café
7.10.2011 Praha – MeetFactory

In Flames

Zdroj: Obscure Promotion
Publikoval: Redakcia GREGI.NET