IMT Smile pripravili exkluzívne prekvapenie a preberú si platinový album

Skupina IMT Smile tento rok oslavuje 30 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa rozhodla vydať aj exkluzívny box s názvom 30X30. Okrem 2CD, ktoré obsahuje presne 30 hitov, mapujúcich históriu skupiny, nájdu v ňom fanúšikovia  tiež spevník.  30hitov s notovým zápisom a akordami pre spev a gitaru. Knihu 30tich  fotografií  a tiež trsátko IMT SMILE. 

„Vybrali sme 30 piesní. 30 tých najznámejších piesní našej kapely. Z čoho sa veľmi teším je, že všetky tieto piesne dostali podobu v notách, v spevníku, ktorý pripravil Miro. V boxe je ešte jedna kniha s 30timi fotkami IMT SMILE. Sú prevažne od Martina Trenklera a Petra Ivana, ktorý aj graficky pripravil celý box. A samozrejme nesmie chýbať trsátko s grafikou od nášho Peťa Bartoníka,  a s hrúbkou presne takou, akú používam na koncertoch ja“ hovorí na margo boxu Ivan Tásler.

„ Páči sa mi, že to môžeme takto osláviť, pripomenúť si ten čas. My však už teraz okrem koncertovania, pripravujeme a nahrávame ďalšie piesne. Pred mesiacom sme odštartovali naše Summer Tour 2022, kde samozrejme nemôže chýbať ani koncert vo Východnej, hráme  aj  na festivaloch  v Čechách. A na jeseň tohto roka by sme už chceli vydať ďalšie nové skladby. Takže ideme ďalej “ dodáva Ivan

Ivan a Miro Táslerovci s kapelou patria od tej doby k absolútnej špičke slovenskej hudobnej scény. O veľkej popularite skupiny svedčí aj fakt, že trikrát po sebe, za roky 2016, 2017 a 2018 získali ocenenie OTO – Osobnosti televíznej obrazovky. Za rok 2018 získali aj ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii populárna hudba“ hodnotí pôsobenie skupiny hudobný publicista Dezider Kukoľ.

„IMT SMILE patria u nás k tomu najlepšiemu. Mám všetky ich nahrávky a aj špeciálne rarity. Naživo som ich videl viackrát, a kedykoľvek si ich rád pozriem zas. IMT SMILE prosto patrí k môjmu životu a veľmi sa teším na ich nové skladby, koncerty, na naše ďalšie rozhovory a spoluprácu“ – Rado Mešša hudobný publicista.

V máji minulého roka skupina IMT SMILE vydala svoj ostatný rádový album SRDCE ROZUM BOULEVARD, ktorý sa dočkal aj ocenenia „ platinový album“ nielen za predaj ale aj streamovanie na digitálnych platformách.

„Som veľmi rád, že album 30×30 uvedieme slávnostne na pódiu 17.6. v Prešove na Dobrom Festivale,  práve spolu s Petrom Riavom  z Universal music, s ktorým  IMT spolupracuje nepretržite od roku 1998“ uzatvára Ivan.

https://imtsmile.lnk.to/imtsmile
https://imtsmile.com/
https://www.instagram.com/imtsmile/
https://tix.to/imtsmile

Zdroj: TS