Imaginácie rozohrajú hlavné ulice!

Projekt Imaginácie je Košičanom dobre známy z predošlých dvoch ročníkov. Tentoraz sa nočné pouličné divadlo predstaví aj v Prešove.

Imaginácie

„Imaginácie sú koncipované ako multižánrové plenérové site-specific predstavenie so zakomponovaním historických reálií daného mesta. Využívajú prírodnú scenériu a mestskú architektúru na vytvorenie jedinečnej nočnej atmosféry, ktorá zvýrazňuje vizuálnu stránku predstavenia,“ hovorí o projekte jeho autorka a producentka Ľuba Blaškovičová.

„Imaginácie sú spoločným dielom európskych umelcov, domácich i zahraničných divadiel aj organizácii rôzneho zamerania. Každý ročník má nejakú nosnú tému, na ktorú sa nabaľujú všetky umelecké produkcie. V tohtoročnom príbehu budú diváci putovať spolu s bytosťami „odinakiaľ“ pri ich hľadaní dobrého miesta pre život,“ dodáva Blaškovičová.

Imaginácie

Cesta bude pozostávať z viacerých zastavení, na ktorých sa budú prelínať obrazy z histórie mesta s víziou jeho budúcnosti. Divákom ponúkne atraktívne akrobacie, šermiarske súboje, ohňovú, elektrickú a laserovú show, rôzne druhy tanca, žonglérov a vzdušných ekvilibristov. Príbeh budú umelci stvárňovať v 11-tich emotívnych vizuálnych obrazoch v rozpätí asi 500 metrov na hlavných námestiach v Košiciach a v Prešove.

Ohlasy divákov hovoria o Imagináciách ako „fascinujúcom a nezabudnuteľnom zážitku“. Ľuba Blaškovičová verí v jeho úspech aj tento rok: „Projekt je jedinečný, a nielen na Slovensku. Je nonverbálny a atraktívny aj pre zahraničných návštevníkov a pre všetky vekové kategórie.“

Imaginácie

Imaginácie sú jedným z kľúčových podujatí EHMK Košice 2013. V rámci projektu Pentapolitana sa predstavia 31. mája, 1. a 2. júna na Hlavnej ulici v Košiciach. 4. a 5. júna sa predstavenie presunie na Hlavnú ulicu do Prešova.

Zdroj: Edo Kopček
Foto: Eduard Kladiva
Publikoval: Redakcia GREGI.NET