Hudba z Marsu bude na Ekofeste odovzdávať publiku výberové vibrácie!

Slovenská kapela Hudba z Marsu hlási návrat na koncertné pódia a vystúpi už na budúci týždeň na Ekofeste! V Amfiteátri Kamenný mlyn zahrá osvedčené hity aj horúce novinky. Chalani sa tešia, ako si s publikom budú navzájom odovzdávať výberové vibrácie.

Sľubujú, že určite zahrajú aj nové piesne „Partyzánska“ a „Cops Can`t Dance“! Výnimočný festival s environmentálnym programom si nenechá ujsť ani  skvelý HEX a pridá sa aj The Paranoid, Gladiator, Konflikt, Wasabi Circus, či  Symfobia. Všetky kapely oceňujú, že výťažok z Ekofestu ide na výsadbu stromov v Trnave. Stretneme sa v Amfiteátri Kamenný mlyn už 25. júna!

Super správa pre fanúšikov Hudby z Marsu! Opäť aktívne koncertujú a tešia sa na Ekofest. Sľubujú, že zahrajú staršie hity, novšie skladby ako „Partyzánska“, či „Cops Can`t Dance“, ale aj úplne horúce novinky.

„Na Ekofeste sme už hrali, je to náš „domovský festival“, keďže sme Trnavčania. Atmosféra bola parádna, ľudia sedeli na lavičkách, ale akonáhle sme vystúpili, fanúšikovia sa rozbehli k pódiu a podporili nás tancom. Festivaly milujeme. Open air akcie, letné záhrady, vánok vo vlasoch a vôňa života – existuje niečo silnejšie? S publikom si navzájom odovzdávame výberové vibrácie. Vo svete plnom depresie je tento pozitívny kontakt veľmi vzácny. Navyše, výťažok z Ekofestu býva venovaný na výsadbu stromov a to je super myšlienka. Stromov nie je nikdy dosť. Najradšej by som bol, keby bolo všade všetko plné zelene a vtáčieho spevu. O to viac ma teší, že sú aj ľudia, ktorým na prírode záleží,“ vraví líder kapely Michal „Štofo“ Štofej.

hudba z marsu

Na Ekofeste vystúpi tiež rocková kapela Wasabi Circus, skupina The Paranoid, punkrocková legenda Konflikt, či Gladiator. Výnimočný festival v Amfiteátri Kamenný mlyn si nenechá ujsť ani HEX!

„Leto je naša hlavná sezóna, ani si nevieme predstaviť, že by to bolo inak. Tento rok sa chystáme do letného koncertného programu zaradiť aj jednu – dve nové pesničky. Nebudú však, samozrejme, chýbať ani osvedčené hity. Niektoré z nich však v nových aranžmánoch,“ dodáva  Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Ekofest každoročne navštívi niekoľko tisíc ľudí, ktorých láka nielen kvalitná hudba, ale aj atraktívny sprievodný program. Ponúka napríklad aj premietanie rôznorodých dokumentárnych filmov prevažne s environmentálnou a osvetovou tematikou, ktoré štartuje už 24. júna v trnavskom kine Hviezda. Návštevníci budú mať možnosť bezplatne si pozrieť 20 zaujímavých filmov prevažne zo zahraničnej, ale aj slovenskej produkcie.        

 „Na Ekofeste dostávajú priestor na prezentáciu aj rôzne ochranárske združenia, konajú sa prednášky s odborníkmi na rôzne environmentálne témy, nechýbajú výstavy, premietajú sa dokumentárne filmy. Prostredníctvom dobrej hudby sa snažíme dotiahnuť návštevníkov a zainteresovať ich do idey festivalu a tou je ochrana životného prostredia a prírody. Priestor sa snažíme dať aj kapelám, v ktorých tvorbe sú zakomponované aj environmentálne texty a myšlienky. Vždy vládne príjemná a pohodová atmosféra, ľudia sa dobre bavia. V posledných rokoch sa nám okrem mladých darí prilákať aj rodiny s deťmi, čomu som veľmi rád,“ uzatvára autor projektu Matej Lančarič. 

Benefičný environmentálny open-air festival Ekofest vznikol v roku 2008 v Trnave a je jediný svojho druhu na Slovensku. Výťažok z neho je každý rok venovaný na životné prostredie respektíve výsadbu zelene v meste. Tento rok ponúkne sprievodný program aj výstavu trnavského umelca Martina Kochana s názvom Verejná doľava, ale aj workshop, na ktorom si návštevníci budú môcť vyrobiť svoju ekotašku s logom festivalu. Pripravený je i program pre deti a športový program na kúpalisku Kamenný mlyn, kde si návštevníci môžu zahrať petang či beach volejbal na novom plážovom ihrisku. Tento rok bude hlavný hudobný program Ekofestu v sobotu 25. júna. V amfiteátri Kamenný mlyn v Trnave vystúpi okrem HEX-u a Hudby z Marsu aj The Paranoid, Gladiator, Konflikt, Wasabi Circus, The Mytus a Symfobia. Podujatie prináša Agentúra Topfest. Lístky sa dajú kúpiť v sieti predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/7047/ekofest a v sieti ticketportal.sk.

Zdroj: Propaganda House s.r.o.