House of Gold & Bones – Parts 2: Stone Sour (USA).

Stone Sour, americká rocková kapela, jejímiž členy jsou také Corey Taylor a James Root ze Slipknot, na své čtvrté desce, která se jmenuje House of Gold & Bones — Parts 1 & 2, na jistotu nehraje. House of Gold & Bones Parts 1 & 2, obsahuje 23 skladeb a poutavý příběh. Part 1 – prvních 11 písniček – vyšlo v říjnu roku 2012 a Part 2, která příběh dokončí, vyjde letos.

Písničky navodí atmosféru a rozjedou příběh, ale House of Gold & Bones je multimediální zážitek. Videoklipy, prezentace online, obal alba, koncert a dokonce kreslený příběh – tohle všechno celý příběh pořádně rozšíří a znásobí jeho účinek.
Lehká věc to není, ale Stone Sour mají rádi výzvy.Tahle hardrocková parta z Iowy ověnčená zlatými deskami prodala po celém světě pře čtyři milióny desek svých donedávna tří alb. Jejich debut s názvem Stone Sour a druhé album Come What(ever) May jen o fous na zlato nedosáhly, ale třetí deska z roku 2010 Audio Secrecy debutovalo na šestém místě v Billboard Top 200. Mají v zásobě hity jako „Through Glass,“ „Say You’ll Haunt Me“ a „Bother,“ a získali tři nominace Grammy. S takovými úspěchy by tahle kapela—Corey Taylor [zpěv], James Root [kytara], Josh Rand [kytar Roy Mayorga [bicí]— mohla usnout na vavřínech, ale u jejich nového projektu pořádně kopli do vrtule.

„Pro nás tohle bylo něco víc, než jen několik písniček,“ říká Rand. „Chtěli jsme udělat něco fakt speciálního a všechno začalo, když nám Corey řekl o celé koncepci. Byla to taková mise a muzika naprosto souzní s příběhem. Hodně jsme do toho každý z nás dal!“ Album sezačalo rodit na Jamajce v Iowě ve studiu Soundfarm Studios s producentem Davidem Bottrillem [Tool, Muse, Staind] začátkem roku 2012. Když se Taylor a Root vrátili ze šňůry se Slipknot, Taylor se zavřel doma a přišel s 15 demonahrávkami a příběhem House of Gold & Bones. Muzikanti udělali kostry písniček a nahrávání mohlo začít. S Bottrillem vytvořili další skladby a během tří měsíců bylo skladeb hotových. Rand říká “ Chtěli jsme živý a přirozený zvuk.“

Na albu se také objeví legendární basák Skid Row Rachel Bolan, kterého ihned zaujala jejich vize. Taylor vysvětluje „Jsem fanouškem Skid Row od mládí. Byla to jedna z mých prvních oblíbených kapel. potkali jsme se s Rachelem na posledním turné Stone Sour.“

Celá pouť začíná dvojitými salvami „Gone Sovereign“ , která zní jako gutter punk s atmosférou oldschoolového thrashe, a prvním singlem „Absolute Zero,“ která je podle kapely hymnou antihrdinů. „Tohle není další level,“ popisuje album Taylor. „Je to jiný level. Nahlížíme na všechno trojrozměrně. House of Gold & Bones je připravené k totální explozi!“

Koncert této formace se uskuteční 20.června v pražském Lucerna Music Baru a předkapelou jim budou australští Karnivool. Karnivool je kapela, která se vzpírá konvencím a způsob jejich práce je také specifický. Většinu času tráví tihle Australané pohodováním nebo prací v nahrávacím studiu ve městě Perth, kde v současnosti vzniká i jejich třetí album. Globální úspěch druhého alba “Sound Awake” znamenal pro kapelu tři roky na turné. Mezi jejich největší zážitky patřil jednoznačně koncert na festivalu Lowlands v Holandsku, kde hráli pro osm tisíc ječících Holanďanů a festival Mood Indigo v Indii v roce 2011, kde hráli jako hlavní kapela a ječících Indů bylo deset tisíc!

Vstupenky za 750,- Kč + poplatky budou k zakoupení od středy 23.ledna v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim, nebo na webových stránkách či Facebookovém profilu Lucerna Music Baru. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

www.stonesour.com
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
https://www.facebook.com/events/318215704962574/

Zdroj: D Smack U Promotion