Hnáni ďábelskou žízní: SPECTRAL WOUND, GAEREA, ALTARS ABLAZE

Montrealští blackmetalisté SPECTRAL WOUND hrají jedovatě a melancholicky. Na novém albu „A Diabolic Thirst“ dobře balancují melodičnost a agresi, kterou žene rychlost „Panzer Division Marduk“. Jde tedy o nátlak ve vysokém tempu, kterou ale nečekaně doplňují riffy melodicky odkazující na polské Mgla, zároveň tu jsou cítit postupy druhé norské vlny, která zachycuje klasickou čistou blackmetalovou esenci z přelomu 90. let. Vše ale v režii inspirace, nikoli plagiátorství, ačkoli někdo možná vytkne přílišnou čistotu a relativní přístupnost. Ale ještě jednou připomínáme rychlost „Panzer Division Marduk“ a jsme v „ďábelské žízni“ opět ztraceni. „A Diabolic Thirst“ patří mezi triumfy kanadské, potažmo quebecké blackmetalové scény.

Na palubě s koni Profound Lore jsou agilní Portugalci GAEREA. Ti už projezdili Evropu, navštívili dokonce Čínu, až si jich všimli Season Of Mist, kteří jim vydali druhé album „Limbo“. Black metal Jihoevropanů sice ctí klasický zvuk, ale vstřebává hardcore/sludge tíhu, takže vás zvukově zavalí hutností a neurotičnem, zároveň si nic nezadá s podmanivostí Mgla.

Překvapením v roli supportu budiž ojedinělé vystoupení tuzemského black/deathového allstar projektu ALTARS ABLAZE tvořeného členy Heaving Earth, Supreme Conception, Elysium ad. – čekejte uctívání Angelcorpse, Hate Eternal nebo Immolation.

Timing:
19:00 – doors
19:30-20:10 ALTARS ABLAZE
20:30-21:30 GAEREA
21:50-22:40 SPECTRAL WOUND

SPECTRAL WOUND, GAEREA, ALTARS ABLAZE
30. 5. 2022 – Praha, Modrá Vopice
FB event: https://facebook.com/events/1912811362441323
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/494
Předprodej i v sítích Ticketmaster a Goout (https://goout.net/cs/listky/spectral-wound+gaerea+altars-ablaze/bxen/).

Zdroj: Obscure Promotion