Hip Hop Kemp 2012: Ďalšie mená!

Do pìtice všeho gangsterství. Ne každé písmenko abecedy nabízí ve spojení s lineupem Hip Hop Kempu 2012 prostor k rozletu a nadšení. Když se ale spojí písmena dvì, je to hnedle veselejší. Když je to spojení na OG, není ani potřeba vymýšlet, co všechno na nì začíná. Original Gangster lejno je tu.

Gangrene (The Alchemist & Oh No) – nejlepší producent na majku na druhou? Jo, nejlepší producent na majku na druhou. A A A A A A A Alchemist a ou nou – přesnì o tom je tenhle u/vy-jetej projekt. Nebudu urážet vaše znalosti a psát vám, že jeden (Oh No) je brácha Madliba a motá se okolo celý parta z Ox a druhej (The Alchemist) je ze Soul Assassins a produkuje pro všechny od Dilated Peoples, přes Nase a Fat Joea po Mobb Deep. Všechno dùležitý víte. Teď už víte i to, že se na nì mùžete tìšit na Hip Hop Kempu 2012, takže to už je hotová krabička poslední záchrany. Přibalte ohnivou vodu, ručník i rulík přemocný a kvìtináč s halucinogenním kaktusem a jste připraveni na cokoli, i na Gangrene.

Oliver Lowe & Friends – aneb velmi zajímavé zjevení na domácí scénì. Říkal si Snupa, když si pùlka rapový scény notovala hymnu insomniakù „Divokej Západ ti nedovolí chrápat“. Pak se nadlouho odmlčel a vrátil se jako Oliver Lowe. Jako týpek, kterej má label Everydays a okolo sebe sdružuje nadìjný beatmakery (Inphy, Gruzo) i MCs (Dezrechts, MC Gey, FNTM, Sasa, Sinus, Zemaque). Jako týpek, co domácímu hiphopu příhrál muzikanta Ondřeje Žatkuliaka a jeho kapelu Nás všech. Jako týpek, co do zatuhlýho domácího hiphopu přinesl vtip, jazzy beaty a originalitu. Jako týpek, co první natočil dvì verze jedný desky Peníze nebo život.

Gramo Rokkaz – takhle veliká parta nemá v našich zemìpisných šířkách obdoby. 6 MCs (Separ, Dame, Decko, Rebel, Danosť a Tono S) a 2 DJs: (Metys a Miko) tu na jednom pódiu nevidíte ani s partama, co si zakládaj na komparzu s roztočeným ručníkem nad hlavou. Do širokého povìdomí se GR dostali díky beefu s Radikalem z kapely Dramatikz. Místo toho, aby se profilovali jako kapela, co umí jedinou vìc – nahrávat disstracky, to byl však jen nakopávací impuls, aby se Gramo předvedli v plné kráse. Makají jak nikdo druhej. Nahrávají desky i mixtapey, točí klipy, dìlají kolaba přes oceán (The Molemen, Maylay Sparks, Termanology, Reef the Lost Cauze), ničí koncertní pódia svou syrovou energií, mají parádní merch a se srdcem v 90’s boom bapu si jedou svoje bez ohledu na dìní okolo. Se cení.

Dé, eF, Gé, Jé, eM, Ó za náma. Co před náma? Velký vìci. Velký? Už by to chtìlo nìjaký velký jméno! Velký jak Big Pun? Napsaný velkýma písmenama? Velký jako V E L K Ý! Budou malý, budou i velký, stačí si počkat do příštího pátku.

HIP HOP KEMP 2012 – Line up:
D:
DILATED PEOPLES /USA/
DOPE DOD /NL/
DUDLEY PERKINS & GEORGIA ANNE MULDROW /USA/
F:
FAVORITE /D/
FOREIGN BEGGARS /UK/
G:
GANGRENE (THE ALCHEMIST & OH NO) /USA/
GRAMO ROKKAZ /SK/
J:
JAY DIESEL + TAFROB /CZ/
JEAN GRAE + DJ Mr.Len /USA/
M:
MACKLEMORE + RYAN LEWIS /USA/
MAJK SPIRIT + H16 /SK/
MARSIMOTO /D/
O:
OLIVER LOWE & FRIENDS /CZ/

Zdroj: Hip Hop Kemp 2012
Publikoval: Redakcia GREGI.NET