HEX predstavujú klip „Ľahký song“, ktorý nakrútili na jeden záber!

Skupina HEX len nedávno predstavila chytľavú letnú novinku „Ľahký song“, na ktorej spolupracovala s Robom Grigorovom, a už k nej stihla nakrútiť aj videoklip! Ten sa nesie v radostnom a optimistickom duchu, rovnako ako celá pieseň.

Chalani klip nakrútili unikátnou metódou slow motion a dali to celé na jeden záber! Dej sa odohráva  v pražskom parku Na letné a okrem HEXákov v ňom účinkujú vynikajúci tanečníci z rôznych európskych krajín pod taktovkou choreografky Anet Antošovej, ktorá má na konte spolupráce s takými hviezdami ako Kanye West. Pozrite si zaujímavý videoklip a nalaďte sa s piesňou „Ľahký song“ na radostnú nôtu!

Svieža letná novinka HEX-u „Ľahký song“ dostala obrazovú podobu. Optimistický singel, na ktorom chalani spolupracovali s Robom Grigorovom, nabáda ľudí k tomu, aby si užívali život a v tomto duchu sa nesie aj videoklip. HEXáci aj tentoraz vsadili na nevšednosť a klip nakrútili originálnou metódou.

„Videoklip sme nakrúcali v Prahe, v parku Na letné a aj keď bol scenár daný, trošku sme improvizovali. Na klipe sú zaujímavé dve veci. Všetko sme nakrútili na jeden zaber a celý je slow motion. To znamená pôvodná pesnička bola zrýchlená na dvojnásobnú rýchlosť, takže celý príbeh videa trval jeden a pol minúty,“ vysvetľuje autor hudby a spevák HEX-u Peter „Ďuďo“ Dudák.

Klip, rovnako ako celý „Ľahký song“, priam srší optimizmom a radosťou zo života. Hudbu k nemu napísal Peter „Ďuďo“ Dudák, autorom textu je Martin „Fefe“ Žúži.

„Bolo to pre nás dobrodružstvo, keďže sme tento typ klipu – jednozáberový – nakrúcali po prvý raz. Dalo nám to teda pekne zabrať. Jazda sa musela opakovať viackrát a my sme museli večer stihnúť lietadlo z Prahy do Košíc, kde sme nasledujúci deň hrali na študentskom festivale,“ dopĺňa basgitarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Námet aj réžiu klipu mal na starosti Ondřej Urbanec. Okrem HEXákov v ňom vystupujú aj skvelí tanečníci pod taktovkou profesionálnej tanečnice, lektorky a choreografky Anet Antošovej.

„Chalani z kapely sú veľkí profesionáli. Bola s nimi radosť spolupracovať. Milujem slovenčinu, je to veľmi sexi jazyk. Keď počujem dobre urobenú pieseň a ešte k tomu v slovenčine, je to top. A tento „Ľahký song“ sa mi páči strašne!“ tešila sa zo spolupráce Anet Antošová.

Táto umelkyňa je známa ako „kráľovná českého Twerku“, pretože  bola prvá, kto tento druh tanca začal v Česku vyučovať a propagovať. Je vyhľadávanou tanečnicou muzikálových, filmových a divadelných produkcií, televíznych show a koncertných turné.

„Bolo nám cťou spolupracovať s touto dámou, ktorá má za sebou spolupráce aj s takými osobnosťami ako je Kanye West. Tanečníci boli z rôznych krajín – okrem Slovenska aj z Česka a ďalších európskych štátov.  So všetkými sa nám spolupracovalo výborne,“ uzatvára Peter „Ďuďo“ Dudák. 

V „Ľahkom songu“ nahrali dychové nástroje členovia skupiny Polemic. Hosťuje v ňom legendárny Robo Grigorov, ktorý si s HEXákmi rád zaspieval. Skladba je predzvesťou nového albumu, ktorý HEXáci práve dokončujú. Pracujú na ňom v štúdiu Sono pri Prahe a fanúšikov ním plánujú potešiť na prelome septembra a októbra.

Skupina HEX vznikla v roku 1989 a patrí k najúspešnejším slovenským kapelám. Od svojho vzniku hrá v zložení  Peter „Ďuďo“ Dudák, spev, gitara, klávesy, Martin „FeFe“ Žúži, gitara, Tomáš „Yxo“ Dohňanský, basová gitara a Tibor „Tybyke“ Szabados, bicie. Mnohé jej hity zľudoveli a má na konte viaceré významné hudobné ceny. HEXáci sa už tešia na letné koncerty po celom Slovensku. Informácie o skupine nájdene na https://www.hex.sk/https://www.facebook.com/HEXOFFICIAL/?fref=ts

Zdroj: PH