Herec Marko Damian zo seriálu Nový život vydáva album.

Marko Anton Kováč nie je len mladý herec, ktorého spoznávate v seriáli Nový život ako učiteľa angličtiny. Je to aj nádejný hudobník, ktorému aktuálne vychádza nový album.

Do seriálu Nový život pred pár dňami prišiel herec Marko Anton Kováč, ktorý zamotal hlavu nielenmladej Lee (Simona Kollárová), ale aj jej seriálovej mame Vande (Henrieta Mičkovicová). Marko hrá vseriáli profesora angličtiny na gymnáziu. Anglický jazyk veľmi dobre ovláda, pretože študoval na prestížnej Londýnskej Royal Central School of Speech & Drama a je držiteľom hereckého štipendia od Dame Judi Dench, ktorá tiež túto hereckú školu absolvovala. V detstve sa Marko intenzívne venoval futbalu, no po zranení si musel nájsť niečo  iné, čo by ho bavilo. Začal sa zaujímať    o umenie a hudbu, a tak sa rozhodol pre štúdium herectva. Prienik medzi herectvom a hudbou nachádza vo videoklipoch so silnou vizuálnou stránkou. Za klip na skladbu Byť?, ktorý nakrúcal v Londýne pod taktovkou zahraničnýchrežisérov, získal 3. miesto na Australian Cinematography Society For Music Videos.

Na hudobnej scéne vystupuje pod menom Marko Damian. Má veľmi pestrý a zároveň osobitý štýl tvorby a prejavu, ktorý najskôr budil kontroverziu v podobe názorov „to zbožňujem“ či  „to  vôbec  nemám  rád“.  Svojím  debutovým  albumom 50 Westside však dokázal, že na slovenskú hip hopovú scénu prináša niečo, čo ho absolútne odlišuje od ostatných. Sonicky i vizuálne sa dostáva na čelo novej generácie s potenciálom bohatej budúcnosti.

Marko si texty skladá sám, hudbu majú pod palcom producenti Yun Crystal, Melano, nuri, Masker.Vždy ide o spoluprácu, pri ktorej sú všetci spolu v štúdiu a tvoria. Pomáha to zachytiť momentálnu emóciu a zachovať autentickosť.

Od piatku 13. marca bude na všetkých streamovacích službách dostupný jeho album P.O.P! V tento deň zároveň album naživo odprezentuje v relácii TOP STAR na JOJke.

Zdroj: TS