HellRoad 2: Kto je Andi Teller z Nemecka?

V dnešnej newske si predstavíme nemeckého Andi Tellera. Blázna ktorého ste nemohli zatiaľ počuť na Slovensku ani v Českej republike vám namieša to pravé hardtechno už 22. októbra v piešťanskom Cotton Clube. Pripravili sme si pre vás aj krátky rozhovorík.

Andreas Belic ‚aka Andi Teller je synonymom „ostrej hardtechno jazdy“. Narodil sa v Leverkusene a už v rannom veku sa začal zaujímať o elektronickú hudbu.

Andi Teller

Postupne začal navštevovať kluby kde sa hrala elektronická hudba, vrátane legendárneho „TOR3“ v Düsseldorfe. Do elektroniky sa priam zažral a bol stálym hosťom týchto parties. Jeho priateľ Brixton, ktorý je známym techno dj-om, ho plne zasvetil do tvrdšej hudby, pomohol mu nadviazať kontakty a naučil ho nejakým zručnostiam.

Vo veku 18 rokov si kúpil prvú dj techniku a začal organizovať svoje prvé párty pod menom Distorted Experience.  V krátkom čase sa dostal hrať do taktiež známych clubov, napr. Butte Club, či club Wuppertal v Nemecku.

V roku 2007 ho pomaly prestávalo baviť hrať len cudzie skladby a začal s prvou produkciou v FL Studiu. Makal na dosiahnutí soundu po akom túžil a v roku 2009 vydal svoju prvú digitálnu épečku – „Bad Brain“. Odvtedy mu už nik nedokázal zabrániť v ďalšej a ďalšej produkcii. Neskôr vydal épéčka okrem iných aj na labeloch ako IRB Records, Digital Recordings Krytical, Omega Records Hardtechno Mafia, Jmask, Domestic Violence. Má tiež vlastný label Omega Record. Jeho skladby sa dostali do viacerých setov známych djs, napríklad v roku 2010 Jason Little a DJ Hammond hrali jeho skladby na známom nemeckom festivale Nature One.

Okrem clubov v Nemecku si zahral na troch ročníkoch Nature One USB FESTIVAL, taktiež aj v Chorvátsku, Bulharsku a v októbri sa predstaví premiérovo aj na Slovensku.

Krátky rozhovor:

1. HR:  Ahoj, ako sa máš? Čo máš nové vo svojom živote?
Andi: Čavko, mám sa fajn a práve pracujem na mojom prvom albe.

2. HR: Si hlavou známeho labelu Omega Record, koľko EP si tu už stihol vydať? Neplánuješ vydať nejaký vinyl?
Andi: Yeah, jasne! Omega je môj digital label. Momentálne máme na trhu 29 digitálnych EP a z toho je niekoľko v prvých priečkach predajnosti. Som veľmi hrdý na to, ako nás scéna prijala. Veľmi to zľahčili známe mená ktoré sme vydali. A áno, plánujem vydávať aj vinyly, momentálne je prvý vinyl z dielne Omega Rec. na trhu už tri mesiace pod „vinylovým sublabelom“ – Omega Music Productions. Druhá platňa je na ceste, tak sa už neviem dočkať.

3. HR: V poslednej dobe môžme Tvoje meno počuť viac a viac. Pokiaľ mám dobré informácie, nikdy si nehral na Slovensku a ani v Českej republike. Čo máš na nás nachystané, niečo špeciálne?
Andi: No, nikdy som nehral na Slovensku, ani v Česku. Vždy je pre mňa špeciálne, keď hrám niekde v zahraničí, najmä vo východnej Európe, kde je scéna stále veľmi živá. Skutočne sa teším na slovenských party people. A čo plánujem? Obvyklý zvuk Andi Tellera – zo všetkého trochu!

4. HR: Nakoniec by si mohol niečo odkázať slovenským partypeople, ktorí prídu na HellRoad 2.
Andi: Teším sa na vás a jednu nezabudnuteľnú noc na čele s dj Hammondom a so mnou! Vidíme sa čoskoro! Ďakujem

Len tolko v skratke o djovi a producentovi s menom Andi Teller. Takisto sa vás nevieme dočkať a vidíme sa na nezabudnuteľnej noci v Cotton Clube. Ešte vám prinesieme nejaké novinky zo sveta dj Hammonda a samozrejme skladby a sety dj’s, ktorí vystúpia a tiež časový line-up.

HELLROAD 2: Vzbura Beatov
Sobota – 22.10.2011
Cotton Club – Piešťany
Entry: 10 euro
Start: 20:00
dj Hammond / Hungary, Madhouse, Combat skill, Lkr music
Andi Teller / Germany, Omega record
Miss Rodez / Slovakia, Carmarage rec.
Matthew / Slovakia, Young Blood Records
Koffos / Slovakia, OMG parties
Skais / Czech Republic, Hardtechno Provincie parties
Blade / Slovakia, Bonebreakers
Crecer / Slovakia, crecer.wbl.sk
Dragon Hoang / Slovakia, schranz.wbl.sk

Hellroad 2

Zdroj: Hellroad
Publikoval: Redakcia GREGI.NET