Helena Vondráčková vydáva nový album Dávno vím svý.

Netrpezlivo očakávaná albumová novinka Heleny Vondráčkovej vychádza už zajtra 24. februára 2017. Kolekcia desiatich piesní dostala názov Dávno vím svý a sama speváčka ju charakterizuje ako moderný  pop šansón.

Piesne vďaka svojej náročnosti umožnili ukázať jej spevácke kvality. „Repertoár pro mě byla výzva. Jsou to totiž náročnější písně jak textově, tak hudebně. Musela jsem si také zvykat na jiný způsob natáčení, ale velmi mě bavilo, protože jsme šli opravdu do hloubky duše té které písničky,“ vysvetľuje speváčka.

Helena Vondráčková natočila svoju umeleckú a osobnú výpoveď. Pomáhal jej v tom nový tím ľudí. Najväčší podiel práce odviedol Jan Dvořák (Petr Muk, Jerusalem, Všichni svatí…) a Armin Effenberger (Oceán,Cartonage..), a to ako autori aj ako producenti albumu. Medzi tvorcami sa ďalej objavuje meno jazzového virtuóza  Mateja Benku (Planety, Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, Matej Benko Quintet…), svoju prvú pieseň pre speváčku napísala dvojica Ondřej Soukup – Gabriela Osvaldová a zoznam uzatvárajú autori titulnej skladby Ondřej Gregor Brzobohatý a Václav Kopta.

Umelkyňa tento rok oslavuje významné životné výročie a tomu podriadila tiež koncertný program, ktorý zaháji v brnenskom Boby Centre 13. apríla. Najslávnostnejšiu náladu bude mať určite narodeninový koncert na Karlštejne 24. júna, v Bratislave poteší svojich fanúšikov 21. októbra  a celá koncertná sezóna vyvrcholí megakoncertom v pražskej O2 aréne 20. januára 2018.

 

Zdroj: Warner Music
Foto: Tomáš Beran