HELENA VONDRÁČKOVÁ vydala album najväčších hitov DLOUHÁ NOC v tanečných úpravách producenta Marka Vossa.

Speváčka, tanečnica, steperka a herečka Helena Vondráčková vydáva pri príležitosti narodeninového galakoncertu v O2 aréne v Prahe Helena 77 album Dlouhá noc (Dance Hits Collection) produced by Mark Voss.

Album tanečných úprav najväčších hitov Heleny Vondráčkovej vytvoril spolu so speváckou legendou jeden z najvyhľadávanejších producentov tanečnej hudby česko-slovenskej scény Mark Voss„S Markom sme sa spoznali síce len nedávno, o to intenzívnejšia bola naša spolupráca. Bolo fajn pozorovať, ako piesne, ktoré spievam vlastne už desaťročia, dostávajú novú tvár,“ hovorí na stretnutie s producentom sama speváčka.

Najnezabudnuteľnejšie a najžiadanejšie Helenine piesne dostali novú podobu v štýle EDM (electronic dance music). „Akoby sa piesne objavili v inom svetle a mali inú energiu. Marek pristúpil k pôvodným nahrávkam síce s úctou, ale bez predsudkov, a ponúka na ne nový pohľad ,“ vyjadrila sa Vondráčková.

Etablovaný producent Mark Voss, nedávno bodoval v rádiových hitparádach v Čechách s remixom hitu V dolinách speváka Karola Duchoňa a prišiel aj s prerábkou piesne ARABELA od speváckej divy Dary Rolins. Tentokrát stál pred úlohou nahrať celý album. „Každopádne to bola obrovská výzva, ale aj zodpovednosť, môcť si siahnuť na tie najväčšie hity speváckej legendy akou je práve Helenka. Nebolo to jednoduché, priznám sa, pretože som k dielu pristupoval ako k remixom, ale snažil som sa vytvoriť nové tanečné verzie. Práca s Helenou v štúdiu bola neuveriteľne profesionálna, ale aj zábavná a inšpiratívna. Občas som mal pocit, že už máme pár albumov za sebou,“ usmieva sa nad spomienkou nad spoločným pobytom v štúdiu Mark Voss.

Helena Vondráčková tento rok oslavuje neuveriteľných 60 rokov na scéne. Okrem turné po Čechách a na Slovensku, nedávno zahájila mimoriadnu výstavu v Galérii Tančící dům v Prahe s viac ako 300 exponátmi nazhromaždenými za celú svoju kariéru a podrobne mapujúcich 6 dekád, počas ktorých táto výnimočná speváčka teší svoje publikum.

Pilotným singlom projektu je pieseň Sladké mámení, známa z komédie storočia S tebou mě baví svět.

Helena Vondráčková – Sladké mámení (Dance Mix by Mark Voss) na YouTube: https://youtu.be/PkitreGKD0I?si=lbhbZOTe4haFPKun
Album Dlouhá noc (Dance Hits Collection) produced by Mark Voss na digitálnych službách: https://WMCZ.lnk.to/DlouhaNoc

TS
Foto: Lenka Hatašová a súkromý archiv Mark Voss