Havasi už dnes v Bratislave predstaví svoju šou Havasi Symfonic

Klavírny virtuóz, skladateľ a hudobný vizionár Havasi predstaví svoju symfonickú koncertnú šou exkluzívne po prvýkrát na Slovensku. V Bratislave a v Košiciach sa fanúšikovia modernej symfonickej hudby dočkajú úžasného klavírneho predstavenia, ktoré prináša spoločnosť Topfest Management.

Roky tvrdej driny, štúdia klasickej hudby, tridsať rokov na scéne a séria hudobných experimentov sa zúročili v novom hudobnom projekte: HAVASI Symphonic.

Havasi si ako interpret vážnej hudby vybudoval rozsiahly repertoár, koncertoval vo viacerých mestách po celom svete a vyhral rôzne klavírne súťaže. Po vypredaných arénach ako londýnska Wembley, Carnegie Hall v New Yorku či Opera v Sydney, predstaví Havasi v Bratislave a Košiciach svoju vlastnú hudbu, ktorá je svieža, vášnivá a zábavná zároveň.

Počas tejto takmer trojhodinovej veľkolepej šou Havasi vzdáva hold dedičstvu klasickej hudby, rozmanitosti world music a sile rocku. Na pódiu sa spolu so symfonickým orchestrom predstavia aj svetoví sólisti a publikum si odnesie zážitky až z piatich hudobných scén.

„Hovorí sa, že klavír je kráľom hudobných nástrojov. Je to pekné prirovnanie, pretože umocňuje jeho silu a eleganciu. Vždy som chcel vytvoriť hudobný projekt, ktorý by potvrdil, že klavír má jedinečný aspekt,uviedol HAVASI.

Havasi má na konte 5 zlatých a 11 platinových platní, 500 koncertov v 12 krajinách, jeho šou videlo 600 miliónov televíznych divákov a v Maďarsku dosiahol jeho album prvé miesto na iTunes. Je absolventom svetoznámej Hudobnej akadémie Franza Liszta v Budapešti.

Termíny koncertov: Bratislava 8.11.2023 Tipos Aréna – Štadión Ondreja Nepelu, Košice 11.11.2023 Steel Aréna.
Lístky v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/event/HAVASI-Symphonic

Zdroj: TS