Harley-Davidson Praha druhý krát Kráľom Customov! 

Mechanici pražského dealerstva Harley-Davidson si aj tento rok podmanili súťaž prestavieb Battle of the Kings a v regióne strednej a východnej Európy zopakovali svoj fenomenálny úspech! Harley-Davidson Praha sa tak v druhom ročníku súťaže stal už druhýkrát regionálnym Kráľom Customov a teraz ho čaká cesta do európskeho finále.

Pražský dealer H-D stavil v rámci prestaby modelu Iron 883 na retro vlnu a inšpiráciou sa mu stala legendárna česká Jawa. V dealerstve tak vznikla úplne nová Jawa v štýle H-D, a ako sa ukazuje, vyplatilo sa to. Prestavba bodovala ako u laickej verejnosti, ktorá ju vybrala medzi TOP 5 najvydarenejších prestavieb, tak aj u odbornej poroty, ktorá ju vyniesla na najvyššiu métu. Ako sa bude pražskej prestavbe dariť ďalej a kto sa stane európskym víťazom Battle of the Kings 2016, bude známe už 9.júna.

Odborná porota, zložená z motoristických novinárov a úpravcov z celého regiónu strednej a východnej európy, vrátane USA, tak svojim hlasovaním, ktoré prebiehalo od 20. apríla, rozhodla o víťazoch. Druhé miesto obsadila prestavba dealerstva H-D Budapešť a na treťom mieste sa umiestnil custom H-D Štetín.

Jawa prestavba

Za víťaznou prestavbou H-D Praha, ktorá porazila ďalších 12 customov v regióne, stojí tím v zložení Bohouš Menzl, Jarda Vavřina, Wojta Vavřina a Ondřej Odehnal. „Do súťaže Battle of the Kings sme, vďaka minuloročnému celoeurópskemu víťazstvu a uvedomovaniu si obrovskej konkurencie, išli s pokojom a bez veľkých ambícií. Zabodovať dvakrát po sebe sme považovali za rovnako pravdepodobné ako vyhrať v lotérii. Povedali sme si, že si postavíme niečo pre radosť a vrátime sa ku koreňom a k Jawám, na ktorých sme začínali. Kedysi sme všetci mali Jawy a robili z nich Harleye, tak sme to teraz spravili opačne,“ hovorí tvorca nápadu Jarda Vavřina z H-D Praha.

Za pražskou prestavbou sa skrýva okrem originálneho nápadu, predovšetkým poctivá klempiarska práca. Staviteľom unikátneho customu je motocyklový mechanik Bohouš Menzl, ktorý má na svedomí aj minuloročné celoeurópske víťazstvo s motocyklom Street 750.

„Tohtoročné víťazstvo v našom regióne nás prekvapilo o to viac, že veľká väčšina ostatných strojov je mimoriadne vydarená. Niekedy aj nápad, ktorý vyzerá ako úplne šialený, má právo na život, zvlášť keď máte v tíme niekoho tak mimoriadne zručného ako je Bohouš Menzl, ktorý plech snáď okrem kladiva formuje aj silou myšlienky,“ dodáva Jarda Vavřina.

Jawa prestavba

Ukazuje sa, že poctivá práca, nápad a takmer 100 ročná tradícia Harley-Davidson v ČR sú dokonalou kombináciou, ktorá tento rok zafungovala už po druhýkrát. Zdá sa, že „zlaté české ručičky“ nie sú len prázdnou frázou, ale napríklad práve s prestavbou Harley-Davidson Iron 883 na legendárnu Jawu získavajú nový význam.

Súťaž The Battle of the Kings teraz čaká veľkolepé finále. Do neho postupuje spoločne s pražským customom ďalších 10 šampiónov ostatných zemí a regiónov Európy. Celoeurópsky víťaz tak bude známy už za necelý mesiac, kedy bude slávnostne vyhlásený a korunovaný na festivalu Wheels and Waves, ktorý je zameraný na customizáciu. Uskutoční sa 8.-12. júna vo francúzskom Biarritzu.

Harley-Davidson

Harley-Davidson Motor Company vyrába customy, cruisery a touringy. Ďalej ponúka kompletnú radu motocyklových dielov, doplnkov a oblečenia značky Harley-Davidson. Pre viac informácií navštívte webové stránky na www.harley-davidson.sk.

Zdroj: Harley-Davidson
Foto: Jan Altner