Galadriel oslávia 20 rokov vydaním EP na vinyle!

Bratislavská skupina GALADRIEL vznikla v júli roku 1995 a je teda zrejmé, že tento rok oslávi už dvadsiate narodeniny. Je to samozrejme významný miľník v ich histórii a kapela sa rozhodla pri tejto prílžitosti nahrať špeciálne EP s názvom „Lost In The Ryhope Wood„, ktoré bude obsahovať skladby so zjednotenou tématikou inšpirovanou dielom Roberta Holdstocka.

Na EP sa objaví dovedna šesť skladieb, z čoho tri budú znovu nahrané kúsky zo starých albumov a ďalšie tri sú nové. Nahrávanie a mixáž „Lost In The Ryhope Wood“ prebehne v máji a júni v štúdiách Grindhouse Studio v Aténach a Pulp Studio v Bratislave pod dohľadom George Bokosa a Michala Kolejáka.

galadriel_band_2014

O vydanie tohto EP vo vinylovom prevedení sa postará Pařát Magazine & Productions a termín je stanovený na 1. septembera 2015.

GALADRIEL počas svojej existencie nahrali doteraz sedem albumov a odohrali okolo 200 koncertov v desiatich krajinách Európy. K nim už na jeseň pribudnú ďalšie, pretože kapela už onedlho ohlási na september turné k 20. výročiu!

Zdroj: Galadriel