FVLCRVM vyhráva remixovú súťaž pre Machinedrum-a v konkurencii stoviek producentov.

Slovenský hudobník, skladateľ a producent Pišta Kráľovič štartuje ďalší rok svojho elektronického projektu FVLCRVM veľkým úspechom – víťazstvom v remixovej súťaži, ktorú pripravili americký elektronický producent Machinedrum spolu s firmou Converse a jej projektom Rubber Tracks.

FVLCRVM nie je na poli remixov žiadnym nováčikom. Popri pôvodnej tvorbe, v rámci ktorej má na konte debutové Notch EP a niekoľko ďalších releasov, či už v podobe singlov alebo trackov zaradených na kompiláciách svojho domovského labelu Gergaz, pravidelne remixuje skladby, ktoré sa mu páčia a zapája sa do remixových súťaží. V roku 2014 si jeho tvorbu spomedzi remixov z celého sveta najviac obľúbila nórska speváčka Samsaya, teraz začína rok 2016 víťazstvom v ďalšej prestížnej remixovej súťaži, ktorá potvrdzuje, že na Slovensku máme producenta svetovej úrovne.

Machinedrum-CreditTonjeThilesen

Ide o remix skladby Take Flight z dielne amerického producenta, ktorý si hovorí Machinedrum. Footworkový projekt Travisa Stewarta má za sebou množstvo úspešných albumov, EPčiek a remixov na labeloch Ninja Tune alebo LuckyMe a produkciu pre mená ako Azealia Banks, Theophilus London či Jesse Boykins III. Na Slovensku sme ho mohli vidieť v roku 2011 na akcii MOOV v Nu Spirit Clube a o rok neskôr na Wilsonicu, medzitým však jeho meno poriadne narástlo a vlani sa objavil na najväčších elektronických festivaloch v Európe.

Koncom roka 2015 v spolupráci s firmou Converse vyhlásil remixovú súťaž, jeho track Take Flight totiž vznikol s použitím samplov z projektu Converse Rubber Tracks. Tento zaujímavý projekt prináša rôzne zvukové sample od vokálov až po bicie úplne zadarmo na stiahnutie a použitie pre kohokoľvek.

Zo stoviek remixov z celého sveta zaujal Machinedruma najviac práve remix slovenského producenta. Nebol však jediným, ešte pred minulotýždňovým vyhlásením víťazov na stránke Indaba Music, kde si môžete FVLCRVM-ovu verziu Take Flight vypočuť, sa remix objavil v mixovaných setoch známych anglických producentov. Bobby Tank ho zahral v mixe pre kultový londýnsky klub a vydavateľstvo Ministry of SoundBig Dope P ho zase predstavil poslucháčom londýnskeho internetového rádia Radar Radio.

Okrem ďalších remixov a spoluprác čaká začiatkom tohto roka projekt FVLCRVM vydanie nového EP na austrálskom labeli Never Slept(prvou „lastovičkou“ je skvelý singel Jet City) a niekoľko klubových hraní v Strednej Európe. A aký bol podľa FVLRCRVM-a rok 2015? Ohromný, dôkazom je jeho novoročný mix 2015 WAS AWESOME, ktorý môžete počúvať na Mixcloude.

Text: Hudba.sk, pm (zdroj: FVLCRVM)
Foto: Evelyn Benčičová