FM Belfast si z Islandu priviezli aj predskokana, duo Berndsen.

Predskokanom na koncerte FM Belfast, ktorý sa koná už dnes 21. mája v bratislavskom Nu Spirit Clube, je hudobný projekt Berndsen.

Rovnako ako headliner pochádza z Islandu a tvorí hudbu ovplyvnenú zvukom 80. rokov a kapelami ako Depeche Mode, Visage či Soft Cell. To všetko samozrejme s islandským nádychom a nadhľadom.

 

Headlinerom koncertu bude jeden z najluxusnejších exportných artiklov z Islandu – reykjavícka kapela FM Belfast. Islanďania, znejúci ako mix Gus Gus a rannej Chumbawamby, hrali už dvakrát v Košiciach, v Bratislave to však bude ich koncertná premiéra.

https://www.youtube.com/watch?v=6SgW_eIsWSs

FM Belfast vznikli v roku 2005 z členov známych aj z iných islanských zoskupení, okrem iného múm, Benni Hemm Hemm či Retro Stefson. Hoci za takmer desaťročnú kariéru stihli nahrať len dva albumy, postupom času si vybudovali povesť neuveriteľne dobrej živej kapely, na ktorej koncertoch nie je možné sa nenechať uniesť energiou sršiacou z pódia.

Predpredaj na koncert prebieha ešte do 12:00 prostredníctvom stránky www.orepole.sk a siete Ticketportal, pričom predpredajové vstupenky stoja 15 eur. Na mieste budú k dispozícii od 20:30 vstupenky po 20 eur.

– line-up:
20.30 brána
21.00 BERNDSEN (IS)
22.00 FM BELFAST (IS)
23.30 NuSpirit DJs

Zdroj: Agentúra Ore Pole