Filmový seminár 4 živly chce vychovávať filmových fanúšikov – aj s vašou pomocou!

Letný filmový seminár 4 živly sa tento rok bude v Banskej Štiavnici konať od 6. do 10. augusta 2014 už šestnásty raz. Pred štyrmi rokmi sa jeho súčasťou stal samostatný program pre deti a rodičov, ktorý sa z roka na rok rozširoval a vlani najmladším účastníkom a účastníčkam 4 živlov ponúkol okrem premietaní kvalitných filmov aj dvojicu workshopov – animačný a hudobný.

Pod vedením skúsených lektorov a lektoriek mohli deti vytvoriť vlastný krátky animovaný film, alebo ozvučiť film už existujúci. Detské 4 živly sa tešili úspechu medzi svojimi účastníkmi aj ich rodičmi, organizátori sa aj preto rozhodli usporiadať ich aj tento rok. Potrebujú však aj Vašu pomoc.

Detske_zivly_1

Keďže záujem o Detské 4 živly rastie a my sa mu snažíme vyhovieť, pokiaľ nám to kapacity Banskej Štiavnice umožňujú, rastie aj organizačná a technická náročnosť ich prípravy. Tento rok nám podpora fondov neumožňuje pokryť všetky náklady súvisiace so zabezpečením premietacích práv, filmových kópií, s organizáciou workshopov alebo novinkových výtvarných dielní, preto sme sa rozhodli vyskúšať novú formu financovania – crowdfunding,“ hovorí Silvia Klasová, organizátorka podujatia.

Tzv. crowdfundingová kampaň, ktorá potrvá do 2. júla 2014, si kladie za cieľ vyzbierať 1500 € od dobrovoľných prispievateľov, ktorým je projekt Detských 4 živlov sympatický. Prispieť môžu ľubovoľnou sumou priamo na stránke kampane – www.indiegogo.com/projects/detske-4-zivly-2014, kde si tiež môžu vybrať z odmien priradených k jednotlivým sumám.

Detske_zivly_2

 

Za svoj príspevok tak môžu získať napríklad akreditácie na jednotlivé workshopy (pre deti) alebo na celý program filmového seminára 4 živly (pre dospelých), darčekové predmety, CD La3no Cubano – lektorov hudobného workshopu, ale napríklad aj ročné predplatné filmového časopisu Kinečko.

V prípade, že plánovanú sumu vyzbierajú, zaväzujú sa organizátori pripraviť pre deti aj ich rodičov v Banskej Štiavnici nezabudnuteľný predĺžený víkend. Výsledky oboch pripravovaných workshopov zverejnia na webstránke filmového seminára – www.4zivly.sk – a na jeho facebookovom profile www.facebook.sk/4ZIVLY, kde tiež nájdete ostatné informácie o podujatí.

[vimeo]https://vimeo.com/80371114[/vimeo]

Zdroj: 4 živly